Wojna w Ukrainie

i

Autor: AP Photo Wojna w Ukrainie

Trener Szkotów przed meczem z Polską poruszył temat wojny w Ukrainie. Mówi o widokach rozdzierających serce

2022-03-23 19:32

Polska miała grać w czwartek z Rosją w półfinale baraży o mundial w Katarze, ale po wybuchu wojny w Ukrainie nasi rywale decyzją FIFA zostali ukarani walkowerem. W efekcie Biało-Czerwoni przed decydującą potyczką 29 marca w Chorzowie zmierzą się w Glasgow ze Szkocją w meczu towarzyskim. Selekcjoner naszych rywali na konferencji prasowej poruszył temat militarnej napaści na naszych wschodnich sąsiadów.

Szkoci również mieli w czwartek rozpocząć baraże, ale ich mecz z Ukrainą z wiadomych powodów został przełożony na późniejszy termin. Obu drużynom zwolnił się zatem termin 24 marca i w efekcie w Glasgow dojdzie do starcia Wyspiarzy z Biało-Czerwonymi.

Matty Cash dostał pytanie o dziadka i wojnę w Ukrainie. Na to liczy obrońca reprezentacji Polski

Organizatorzy towarzyskiej potyczki na Hampden nie zapominają jednak o niewinnych ofiarach wojny - po 10 funtów z każdego sprzedanego biletu na spotkanie z Polską będzie przekazane na pomoc Ukrainie. Na trybunach ma zasiąść 35 tys. kibiców.

Tematu napaści Rosji na Ukrainę nie zabrakło także podczas oficjalniej konferencji prasowej selekcjonera Szkotów, Steve'a Clarke'a.

- Nawet siedząc tu dzisiaj i rozmawiając o piłce nożnej, mam w tyle głowy, że jesteśmy w takiej sytuacji, że rozmawiamy o meczach towarzyskich. Postaramy się zebrać jak najwięcej pieniędzy dla UNICEF, aby rozdać je i pomóc ludziom na Ukrainie, ale to jest po prostu straszne. Muszę być szczery... przeważnie muszę wstać i wyjść z pokoju albo wyłączyć telewizor. Bo widok kogoś leżącego martwego na ulicy, widok płaczących dzieci w pociągu, który odjeżdża ze stacji, jest po prostu rozdzierający serce - powiedział Clarke przed meczem z Polską.

Wiemy co PZPN zrobi ze współpracą z Leroy Merlin. Nowe informacje w sprawie

W związku z przełożeniem meczu z Ukrainą Szkotów czekają teraz dwie towarzyskie potyczki. Polacy z kolei już 29 marca zagrają na Stadionie Śląskim ze Szwecją lub Czechami w finale baraży.

- Nie wiem, jak polscy piłkarz podejdą do meczu z nami, ponieważ we wtorek czeka ich bardzo ważne spotkanie. Dla nas liczy się tylko to, abyśmy spróbowali wrócić tam, gdzie skończyliśmy w listopadzie ubiegłego roku i odnaleźć to dobre samopoczucie i ciągłość, którą mieliśmy. Chodzi o to, żeby spróbować nabrać rozpędu - dodał selekcjoner Szkotów.

Wielki gest najbliższych rywali reprezentacji Polski! Aż ciężko powstrzymać wzruszenie, nie mogli przejść obojętnie

Sonda
Kto wygra mecz Szkocja - Polska?
Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia
Najnowsze