Węgry - Polska

Autor: AP PHOTO Węgry - Polska

Węgry - Polska: Szalony początek eliminacji! Gol Lewandowskiego uratował Polaków!

2021-03-25 22:45

Reprezentacja Polski zaczęła udział w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata. Biało-czerwoni pierwszy raz pod wodzą Paulo Sousy rozegrali oficjalne spotkanie i to od razu jakie! Po sześciobramkowym horrorze, nasze "Orły" uratowały remis w Budapeszcie. Z bratankami z Węgier zremisowaliśmy 3:3, choć widać, że kadrę czeka wiele wspólnych treningów i ciężkiej pracy! Nie wszystko zagrało tak jak powinno.

Węgry - Polska 3:3 (1:0)

Bramki: 6' Sallai, 53' Szalai, 79' Orban - 60' Piątek, 61' Jóźwiak, 82' Lewandowski

Kartki: Fiola (dwie żółte), Lang, Nagy, Szalai - Helik, Bereszyński,

Węgry: Gulacsi - Hangya (65' Lang), Szalai, Fiola, Orban, Nagy, Szalai, Kalmar (81' Siger), Lovrencsics (65' Nego), Kleinheisler, Sallai (72' Varga)

Polska: Szczęsny - Bereszyński, Helik (58' Glik), Bednarek - Szymański (58' Jóźwiak), Moder (58' Piątek), Krychowiak, Reca (79' Rybus) – Zieliński – Milik (84' Grosicki), Lewandowski

Kibice mieli ogromne powody do obaw od samego początku. Próba gry trójką obrońców nie przynosiła skutku, o czym boleśnie przekonaliśmy się już kilka minut po pierwszym gwizdku. Jedna dobra piłka spod własnego pola karnego od Fioli i źle ustawiona obrona musiała pędzić za Sallaiem. Ten nie miał problemów z pokonaniem Szczęsnego.

Polacy szukali zrywu, próbowali coś wykreować, ale długie zagrania rzadko kiedy trafiały pod nogi Roberta Lewnadowskiego czy Arkadiusza Milika. Po dwóch dośrodkowaniach udało się stworzyć zagrożenie pod bramką Węgrów, ale nic z tego nie wychodziło. A nasi rywale podwyższyli wynik na 2:0 i wielu było pewnych, że to już koniec!

Kluczowa w tym spotkaniu okazała się potrójna zmiana tuż przed upływem godziny meczu. Na boisku pojawili się Glik, Jóźwiak i Piątek. I dosłownie chwilę po wybiegnięciu na boisko dwóch ostatnich doprowadziło do remisu. Tylko gra w naszej obronie wyglądała fatalnie... Efekt? W 78. minucie po ogromnym zamieszaniu do bramki trafił Orban.

Ale wtedy do akcji wszedł on - wybitny Robert Lewandowski. Kapitan dostał podanie w polu karnym i miał mnóstwo miejsca. Węgrzy już wiedzieli, co się wydarzy! Piłka wylądowała pod poprzeczką. Kapitan kadry doprowadził do remisu i efektownymi nożycami za chwilę próbował podwyższyć wynik spotkania. Niestety, nie udało mu się to. Futbolówka minęła bramkę o jakieś pół metra.

Na początek eliminacji MŚ remisujemy z Węgrami 3:3. Anglicy pokonali San Marino 5:0, a Albania rozprawiła się z Andorą 1:0.

90+5' 3:3

KONIEC MECZU!

Ale to było szalone spotkanie. Remisujemy z Węgrami na start eliminacji MŚ 2022!

90+4'

CZERWONA KARTKA DLA FIOLI!

90+2'

Grosicki za szybko podał do Lewandowskiego, którego jeszcze... nie było! Szkoda tej akcji.

90'

Cztery minuty dłużej pogramy w tym meczu! Szczęsny musnął piłkę przy groźnym dośrodkowaniu, dzięki czemu dalej jest 3:3!

88'

Ale się złożył Lewandowski do strzału. Nożycze nieznacznie minęły bramkę Gulacsiego.

87'

At. Szalai z żółtą kartką! Brutalny atak na nogi Piątka!

85'

TurboGrosik na boisku! Czy odmieni losy spotkania na naszą korzyść? Czasu coraz mniej!

81' 3:3

GOOOOOOOOOL! ROBERT LEWANDOWSKI! WRACAMY DO GRY! 3:3! 3:3! 3:3! Huknął pod poprzeczkę nie do obrony!

80'

Pędzi z akcją Zieliński i ciągnie go Nagy za koszulkę. To musiała być żółta kartka.

78' 3:2

GOOOOOOOOOOL!

Znowu zamieszanie w polu karnym Biało-czerwonych... Orban trafia do siatki z najbliższej odległości.

75'

Zamieszanie w polu karnym Polaków, ale oddalamy zagrożenie!

73'

Ostro potraktowany łokciem łokciem Lewandowski. Żółta kartka dla Langa.

72'

Dobra próba zagrania prostopadłej piłki do Lewandowskiego. W porę reagują obrońcy Węgier.

70'

20 minut do końca spotkania! Czy uda się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść?

67'

Dwie zmiany w zespole Węgier: schodzą Hangya i Lovrencsics, wchodzą Lang i Nego.

65'

Te dwie bramki to dla nas za mało! Polacy atakują i szukają trzeciego gola!

61'

NIE SKOŃCZYŁA SIĘ POWTÓRKA, A JEST JUŻ 2:2! BYŁ PIĄTEK, DORZUCA DRUGIEGO GOLA JÓŹWIAK!

60' 2:1

WRACAMY DO GRY!

Jóźwiak zagrywa do Piątka i ten w pierwszej akcji już trafia do bramki!

58'

Trzy zmiany w naszym zespole: schodzą Helik, Moder i Szymański, wchodzą Glik, Milik i Jóźwiak.

58'

Kamil Glik pojawi się na boisku. Czy nie trzeba tak było od początku?

53'

Brutalnie grają Węgrzy i to się opłaca. Fatalnie ustawiona nasz defensywa i Szalai pakuje piłkę do siatki.

52' 2:0

GOOOOL DLA WĘGRÓW...

49'

Żółta kartka dla Bartosza Bereszyńskiego...

48'

Mądrze ustawieni Węgrzy blokują jakiekolwiek możliwości ataku Polakom.

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

Paulo Sousa w drodze na boisko poważnie rozmawiał z Piotrem Zielińskim.

Piłkarze wracają na boisko!

Jak wygląda sytuacja na innych stadionach? Albania prowadzi z Andorą 1:0, Anglicy gromią San Marino 3:0.

45+1' 1:0

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY... Nie tak to powinno wyglądać. Oby w drugiej odsłonie było lepiej.

45'

Krychowiak powstrzymuje faulem Sallaia. Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

42'

Michał Helik musi uważać, by nie obejrzeć czerwonej kartki. Ma już upomnienie na swoim koncie i kolejne przewinienie.

40'

Puste trybuny, więc i dobrze słychać, co piłkarze krzyczą do siebie. Nie brakuje nieparlamentarnych słów z ust naszych zawodników. Na razie gra naszej kadry nie wygląda fenomenalnie.

38'

Spóźniony w walce o piłkę z Lovrencsicsem jest Zieliński. Ostry faul. Na szczęscie obyło się bez żółtej kartki.

36'

Ostro faulowany Szymański. Przyjaźni polsko-węgierskiej na boisku nie ma. Dobra wrzutka na Helika, ten zgrywa futbolówkę, ale wybijają piłkę obrońcy.

35'

Lovrencsics wpada w pole karne po tym jak przewrócił się Reca. Zagranie do Szalaia kończy się strzałem. Piłka mija nieznacznie naszą bramkę.

30'

Odważnie interweniuje Wojciech Szczęsny. Wyskoczył przed pole karne i wybijał piłkę głową, ale zderzył się z naszymi stoperami. Na szczęście, Węgrzy nie mogli tego wykorzystać.

29'

Fiola uderza sprzed naszego pola karnego. Niecelnie. Ale może martwić, jak dobrze z naszą obroną radzą sobie Holendrzy.

27'

Kolejna wrzutka na głowę Arkadiusza Milika, ale dobrze utrudniają mu strzał Fiola i Orban.

26'

Dobre dogranie do Arkadiusza Milika, ale Orban powstrzymuje go w polu karnym...

24'

Bardzo trudne warunki narzuciła nam kadra Węgier. Polacy mają poważne problemy ze stworzeniem sobie jakiejś sytuacji bramkowej.

22'

Mnóstwo błędów w wykonaniu naszego zespołu...

21'

Zagrywa ręką Piotr Zieliński. Ma rację arbiter - powtórki to potwierdzają!

19'

Na nasze szczęście źle uderza Lovrencsics po groźnej kontrze... Błąd popełnił Bereszyński.

17'

Za mocne zagranie Modera do Recy. Nie miał szans sięgnąć piłki nasz lewy wahadłowy.

16'

A w innym meczu naszej grupy Anglicy już prowadzą z San Marino 1:0!

14'

Długą piłką szukany Milik, ale dobrze interweniuje Fiola. Rzut rożny dla Polaków.

11'

Mocna reprymenda dla Michała Helika po ataku na Szalaia.

8'

Ostry faul Fioli na Lewandowskim. Żółta kartka...

6' 1:0

GOOOOOOOL!

Tym razem bramka była już strzelona prawidłowo. Sallai pędzi w kontrataku, błąd Polaków w obronie i jest już 0:1...

5'

PIŁKA W BRAMCE POLSKI! Ale faulował Krychowiaka Kleinheisler.

5'

Milik ostro fauluje w środku boiska. Używa gwizdka dr Felix Brych, który prowadzi dzisiejszy mecz.

3'

Na spalonym złapany Lewandowski. Za późno zagrał Zieliński...

2'

Pierwszy atak Polaków. Zagrywa Reca na skrzydle, ale za mocno.

1'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

Piłkarze gotowi już do startu spotkania! Trwa losowanie stron.

Czas na Mazurka Dąbrowskiego!

Węgrzy także będą musieli sobie poradzić bez kilku kluczowych zawodników.

Polacy są faworytami tego meczu, choć niektórych nieco zaskoczyło zestawienie obrony. Trójka defensorów i dwóch wahadłowych? Ciekawe, jak sprawi się to rozwiązanie.

Bilans meczów Polaków z Węgrami jest... dramatyczny! Polacy wygrali tylko 8 z 32 spotkań. Czy dziś dopiszą 9 wygraną?

ZNAMY SKŁADY!

Węgry: Gulacsi - Hangya, Szalai, Fiola, Orban, Nagy, Szalai, Kalmar, Lovrencsics, Kleinheisler, Sallai

Polska: Szczęsny - Bereszyński, Helik, Bednarek - Szymański, Moder, Krychowiak, Reca – Zieliński – Milik, Lewandowski

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eliminacji MŚ 2022 Węgry - Polska. Początek spotkania o godzinie 20:45!