Nicola Zalewski

i

Autor: Cyfra Sport Nicola Zalewski

Włoski dziennikarz okrutnie zaatakował polskiego piłkarza. Riposty, którą usłyszał, nigdy nie zapomni

2022-04-29 16:21

Reprezentacja Polski w grudniu tego roku wystąpi na mistrzostwach świata w Katarze. O wyjazd na mundial marzy wielu piłkarzy, ale liczba miejsc jest ograniczona. Wiele wskazuje na to, że jednym z piłkarzy, który ma szansę pojechać na mistrzostwa, jest Nicola Zalewski. Polak zbiera coraz lepsze oceny za grę w Romie, jednak niedawno doszło do pewnego zgrzytu. Jeden z włoskich dziennikarzy ostro skrytykował Zalewskiego, ale w sukurs młodemu piłkarzowi przyszedł słynny komentator, Mateusz Święcicki.

Nicola Zalewski to jeden z najciekawiej zapowiadających się zawodników młodego pokolenia, który coraz mocniej dobija się do pierwszej reprezentacji. Zadebiutował on w niej już w minionym roku pod wodzą Paulo Sousy, ale ostatnio grał w reprezentacji U-21. Niewykluczone jednak, że lada moment znów pojawi się w seniorskiej kadrze i jeśli wciąż będzie rozwijał się tak, jak dotychczas, to powinien zagościć w niej na długo. Zalewski coraz lepiej radzi sobie w jednym z czołowych klubów Serie A AS Roma i jest chwalony przez polskich i zagranicznych obserwatorów. Niedawno udzielił on wywiadu, w którym wyjaśnił, dlaczego wybrał reprezentację Polski, a nie Włoch (Nicola urodził się i wychował we Włoszech). Jego słowa nie spodobały się jednemu z dziennikarzy, który w mocnych słowach wręcz życzył Zalewskiemu krótkiej kariery! Włoch nie spodziewał się jednak, jak szybko zostanie sprowadzony na ziemię.

Jan Tomaszewski przestrzega Lewandowskiego! Legendarny bramkarz się nie hamował, przypomniał gorzką chwilę

Zalewski ostro zaatakowany przez włoskiego dziennikarza. Mocna riposta słynnego komentatora

W rozmowie ze Sky Sports Nicola Zalewski powiedział, że nie wahał się nad wybraniem polskiej kadry. – Reprezentacja? Była szansa gry dla Włoch, ale z szacunku dla mojej rodziny zawsze wybierałem Polskę – bo w 100% czuję się Polakiem – wyjaśnił 20-latek. To nie spodobało się Antonello De Pierro, włoskiemu dziennikarzowi.

Trener Barcelony pod ostrzałem! Były szkoleniowiec wylał swoje żale, przejechał się po swoim następcy

 – Zalewski wszystko zawdzięcza Italii i Romie. Urodził się w Tivoli i wychował w Poli. Ale wybrał grę w reprezentacji Polski, ponieważ czuje się „w 100% Polakiem”. Talent to za mało, wdzięczność robi różnicę. Jako romanista życzę mu krótkiej kariery – napisał De Pierro na Twitterze. Riposta, krótka i celna, nadeszła ze strony znanego polskiego dziennikarza, Mateusza Święcickiego – Chce zagrać na mundialu – napisał tylko komentator. Taka odpowiedź musi być niezwykle bolesna, bowiem Włosi, w przeciwieństwie do Polaków, na mistrzostwach w Katarze nie zagrają, a brak awansu na mundial jest dla nich prawdziwą katastrofą.

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze