PGE Narodowy solidarny z Włochami

i

Autor: materiały prasowe PGE Narodowy solidarny z Włochami

Wzruszający gest solidarności z Włochami! Na PGE Narodowym pojawił się napis "Italy" [ZDJĘCIA]

2020-03-19 20:41

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa najbardziej dramatyczna jest obecnie we Włoszech. Od kliku dni liczba zakażonych chińską zarazą rośnie lawinowo. Tylko w czwartek odnotowano ponad pięć tysięcy nowych przypadków zarażenia. Nie dziwi więc, że cały świat w tych strasznych chwilach solidaryzuje się z obywatelami Włoch. Piękny gest solidarności pojawił się także na PGE Narodowym.

To jak mały jest świat dobitnie pokazuje nam pandemia koronawirusa. Zaraza rozpoczęła się w Wuhan, położonym o tysiące kilometrów od Europy. Ale gdy w chińskim mieście zamykane są kolejne szpitale powstałe tylko dla zarażonych koronawirusem, na Starym Kontynencie zaraza szaleje. Dramat rozgrywa się przede wszystkim na południu i na zachodzie Europy, ale jeśli w innych krajach społeczeństwo nie będzie stosować się do zaleceń rządzących, kryzys będzie podobny.

Obrazki docierające do nas z Włoch powinny przerażać i dawać do myślenia. Na północy Półwyspu Apenińskiego, w niektórych miastach, nie ma już nawet miejsc w krematoriach i trumny z ciałami muszą być przewożone do innych miejscowości. Do czwartku zmarło ponad 3,4 tys. Włochów. W większości to starsze osoby, które należą do grupy największego ryzyka.

Gwiazdor Realu trafi na 12 lat do więzienia?! Wszystko przez zbagatelizowanie kwarantanny!

Do Włoch spływają słowa wsparcia z całego świata. Nikt bowiem nie może przejść obojętnie obok tragedii tysięcy rodzin, które z powodu pandemii tracą swoich najbliższych. Z Włochami solidaryzują się również Polacy. Na PGE Narodowym pojawił się napis "Italy", a także "zostań w domu". Trzymamy kciuki, aby w tym niezwykłym kraju sytuacja uległa poprawie i to jak najszybciej! Tanta forza!

Najnowsze