Krystian Bielik, reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Krystian Bielik

Był mundial, jest ligowa młócka

Zamiast uczty przy suto zastawionym stole, będzie zasuwanie na murawie. Zwłaszcza jednego z Biało-Czerwonych czeka niezła harówa

2022-12-23 11:21

Show must go on – przedstawienie musi trwać... Jeszcze nie umilkły ostatnie oklaski po finale mistrzostw świata, a już zapełniają się ligowe stadiony, nie tylko w Europie. I to z udziałem polskich kadrowiczów na katarski mundial.

O odpoczynku przy suto zastawionym świątecznym spora grupa Biało-Czerwonych musi zapomnieć. Nic dziwnego zatem, że na kontach wielu kadrowiczów w portalach społecznościowych miejsce fotek z wypoczynku w egzotycznych miejscach zajęły zdjęcia z treningów z klubowymi partnerami.

Zamiast uczty przy stole, będzie zasuwanie na murawie

Prawdziwym „maratończykiem” jest Kamil Glik, który od chwili wylotu z Kataru rozegrał już w szeregach Benevento trzy pełne mecze w Serie B, a w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia też czeka go boiskowy wysiłek. Tego samego dnia – to zresztą już odwieczna tradycja – o punkty walczyć będą zawodnicy Premier League, a wśród nich Matty Cash i być może Jan Bednarek w barwach Aston Villi. Z kolei na Bliskim Wschodzie – gdzie święta w polskim stylu pewnie obchodzone nie będą – w poniedziałek mecz zaplanowany ma także zespół Grzegorza Krychowiaka.

Krystiana Bielika czeka niezła harówa!

Okres świąteczno-noworoczny będzie też obłożony zajęciami dla innych „Katarczyków”. Wrócą do gry polscy kadrowicze w Ligue 1: Mateusz Wieteska i Przemysław Frankowski, którzy w tym okresie wychodzić będą na boisko dwukrotnie – łącznie z występami w Nowy Rok. W tym czasie na murawie zobaczymy też Damiana Szymańskiego w Grecji (zagrał już w przedświąteczną środę, spędził na murawie 62 minuty w meczu AEK Ateny – PAS Lamia 3:0). Wszystkich wymienionych kolegów aktywnością przebije jednak Krystian Bielik. W ciągu sześciu dni jego Birmingham City czekają aż trzy gry o punkty w Championship!

W końcówce roku wracają też na boiska drużyny Primera division. „Blaugrana” w Sylwestra rozegra derby Barcelony z Espanyolem. Robert Lewandowski, po rajskim urlopie z rodziną, ten mecz – podobnie jak dwa kolejne – oglądać będzie z trybun. To wynik czerwonej kartki, jaką obejrzał w listopadowym spotkaniu z Osasuną, oraz późniejszej kary nałożonej nań przez hiszpańską federację za niewłaściwe zachowanie względem arbitra tej potyczki.

Świąteczno-noworoczny kalendarz Biało-Czerwonych

3 mecze

Krystian Bielik (Birmingham City - 27.12., 30.12., 2.01.)

2 mecze

Jan Bednarek, Matty Cash (Aston Villa - 26.12., 31.12.)

Przemysław Frankowski (RC Lens - 29.12., 1.01.)

Grzegorz Krychowiak (Al-Shabab - 26.12., 30.12.)

Damian Szymański (AEK Ateny - 21.12., 28.12.)

Mateusz Wieteska (Clermont-Foot - 28.12., 1.01.)

1 mecz

Kamil Glik (Benevento- 26.12.)

Sonda
Jak oceniasz występ reprezentacji Polski na mundialu w Katarze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze