Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Afera z premiami

Zbigniew Boniek grzmi o polskim piekiełku. Uderza mocno w kadrę: Zabrakło klasy!

2022-12-07 8:33

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zna nasz świat futbolu od podszewki. Po wielkiej aferze z premiami, która wybuchła po mistrzostwach świata zdecydował się przemówić. I raczej nie gryzł się w język! Wprost mówi o tym, że piłkarzom najzwyczajniej w świecie po umiejętnościach, tym razem zabrakło klasy.

Zbigniew Boniek zna polską piłkę jak mało kto! Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej poznał ją jako piłkarz, selekcjoner oraz prezes. Wysoko postawiony działacz UEFA zmagał się z niejednym problemem wizerunkowym. Reprezentacja Polski mierzy się z tym po zakończonych mistrzostwach świata w Katarze. Po odpadnięciu drużyny narodowej z mundialu, wybuchła afera dotycząca premii.

Czesław Michniewicz przerwał milczenie. Zabrał głos w sprawie premii, przyznał to wprost

Afera z premiami. Ile pieniędzy mieli otrzymać piłkarze?

Według informacji „Super Expressu”, polscy piłkarze mieli otrzymać nawet 50 milionów złotych. Podział między piłkarzy i sztab szkoleniowy miał wynosić 80% do 20% na korzyść zawodników. Ostatecznie premier Mateusz Morawiecki przyznał, że żadnych premii za wyjście z grupy jednak nie będzie!

W sieci po wyjściu na jaw kwestii premii rozgorzała burza. I trudno się dziwić! Przy rosnącej inflacji i innych problemach z kryzysem gospodarczym, ogłoszenie takiej decyzji nie mogło się zakończyć pomyślnie.

Wielkie burdy po awansie Maroka! Zatrzymali ponad 50 osób, gigantyczny sukces świętowali zamieszkami!

Zbigniew Boniek grzmi o „polskim piekiełku” na Twitterze

Zbigniew Boniek znów nie gryzł się w język. Tym razem zabrał głos w sprawie afery z premiami. Nie miał litości!

- W życiu trzeba umieć wygrać i przegrać. Zajęliśmy po bardzo przeciętnej grze 9-16 miejsce na MUNDIALU. Teraz tylko kłótnie, podejrzenia i typowe polskie piekiełko. Oprócz umiejętności zabrakło nam klasy po przylocie, szkoda. Miłych wakacji panowie piłkarze – napisał na Twitterze.

Sonda
Czy Polscy piłkarze zasłużyli na premię z publicznych pieniędzy?
Uczymy kibica-przebierańca hymnu. Vlog z meczu Francja-Polska
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze