Zbigniew Boniek, Władimir Putin

i

Autor: AP/ Marcin Gadomski/SE Zbigniew Boniek przejechał się po Putinie

Zbigniew Boniek nie powstrzymał się w programie na żywo! Przejechał się po Putinie, mocne porównanie

2022-03-01 8:54

Świat stanowczo reaguje na agresję Rosji wobec Ukrainy i nie tylko nakłada sankcję na agresora, które mają uderzyć w gospodarkę Rosji, ale również zawiesza kolejnych sportowców i drużyny narodowe, które występują pod rosyjską flagą. O tym, jak UEFA postanowiła zawiesić drużyny agresora miał okazję opowiedzieć Zbigniew Boniek, który przy okazji nie hamował się w programie na żywo, gdy mówił o Władimirze Putinie.

Niedługo po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę, niemalże cały świat nie tylko potępił działania Władimira Putina, ale również zaczął wprowadzać kolejne sankcje, które mają uderzyć w rosyjską gospodarkę i zmusić agresora do wycofania swoich wojsk z Ukrainy. Za działania dyktatora płacą również rosyjscy sportowcy, którzy są wykluczani z kolejnych zawodów oraz federacji. Po pierwotnie skandalicznej decyzji FIFA o tym, aby nie wykluczać Rosjan, Giani Infantino poszedł po rozum do głowy i postanowił pozbawić Rosjan możliwości walki w na arenie międzynarodowej. Okazję do tego, aby ujawnić kulisy działań UEFA i FIFA miał również Zbigniew Boniek, który postanowił również uderzyć w Władimira Putina i nie gryzł się w język w telewizji.

Niezwykły gest Arkadiusza Milika w obliczu wojny! Ciężko powstrzymać wzruszenie, reprezentant Polski pokazał ogromne serce

Zbigniew Boniek publicznie przejechał się po Putinie! Były prezes PZPN nie hamował się przed kamerami, mocne porównanie

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie miał żadnych oporów, aby podczas swojej wypowiedzi mocno uderzyć w rosyjskiego dyktatora i porównać go do jednego z największych zbrodniarzy w historii.  - UEFA pierwsze swoje spotkanie zrobiło 24 godziny po wybuchu wojny i od razu chciała wyłączyć wszystkie reprezentacje Rosji, a to nie jest łatwe. Ci, którzy nie będą mogli spełnić swoich marzeń są Bogu ducha winni i płacą za postawę swojego bandyty - za swojego można powiedzieć współczesnego Hitlera - wyjaśniał w rozmowie z "Polsat News" Zbigniew Boniek, potężnie uderzając w Władimira Putina.

Przełomowe informacje w sprawie skoków w Zakopanem! FIS podjął decyzję, chodzi o Rosjan

Zobaczcie, jak internauci zgrillowali FIFA za skandaliczną decyzję o niewykluczeniu Rosji, klikając w galerię poniżej

Polacy murem za Ukrainą! Biało-czerwoni doprowadzili do wykluczenia Rosji przez FIFA

Pomimo pierwszego, skandalicznego oświadczenia międzynarodowej federacji piłkarskiej, FIFA w końcu zdecydowała się wykluczyć Rosję ze wszystkich międzynarodowych rozgrywek - podobnie jak UEFA. Nie jest tajemnicą, że ogromna w tym zasługa Polaków, którzy zyskali dzięki temu rzeszę nowych kibiców z całego świata. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza nie miał zamiaru ustąpił i postanowił przeciągnąć na swoją stronę kolejne federacje, co w rezultacie złamało Gianniego Infantino. - FIFA zawiesiła Rosję! Walka o słuszną sprawę miała sens. Pokazaliśmy, że siła jest w solidarności. Ale spokojnie, bez triumfalizmu. Po prostu zachowaliśmy się tak, jak trzeba. Teraz musimy skupić się na pomaganiu Ukrainie, co jako PZPN będziemy robić. - napisał na Twitterze Kulesza tuż po tym, jak Rosja została wykluczona przez FIFA.

Przykra wiadomość dotarła do Polski. Ukraiński piłkarz nie żyje, zabiły go rosyjskie bomby

Sonda
Czy uważasz, że Rosja może zaatakować Polskę?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze