Zbigniew Boniek został zapytany o emeryturę. Jego odpowiedź zaskakuje, przecieramy oczy ze zdumienia

2021-10-29 7:49
Zbigniew Boniek
Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek to jedna z najważniejszych postaci polskiej piłki. Mimo że od sierpnia nie jest on już prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, w dalszym ciągu z jego zdaniem liczy się większość środowiska. 65-latek zbudował sobie reputację, która pozwala mu na bycie autorytetem. Wiek byłego zawodnika m.in. Widzewa Łódź i Juventusu uprawnia go do pobierania emerytury. Sam zainteresowany postanowił ostatnio opowiedzieć o wysokości swojego świadczenia.

Ostatnie lata polskiej piłki są nierozerwalnie związane ze Zbigniewem Bońkiem. To właśnie ten były znakomity piłkarz, umieszczony na liście stu najlepszych zawodników w historii światowej piłki, zarządzał PZPN przez niemal 9 lat. Objął urząd po nieudanym Euro 2012, a za jego kadencji polska reprezentacja wróciła na wielkie imprezy – z wyjątkiem mundialu w 2014 roku. W dużej mierze sprofesjonalizował on piłkarski związek, ale w sierpniu tego roku ustąpił ze stanowiska. Jego następcą został Cezary Kulesza, który w pewnym sensie kontynuuje pracę poprzednika. Nie rozwiązał kontraktu z Paulo Sousą, chociaż miał takie prawo, a postanowił zaufać portugalskiemu selekcjonerowi. Wielu kibiców zastanawiało się, czym zajmuje się Boniek po odejściu z PZPN. Ten regularnie udziela się na Twitterze, do czego jego obserwujący zdążyli się przyzwyczaić, ale tym razem opowiedział o codziennym życiu. Poruszył przy tym wątek swojej emerytury.

Nowe fakty na temat trenera Roberta Lewandowskiego! Bayern będzie miał problemy?

ZOBACZ TEŻ: W tych zawodach wygrać mogą tylko Polacy. Dlaczego?

W galerii poniżej możecie przypomnieć sobie, jak wyglądał Zbigniew Boniek w młodości:

Szokujący fakt nt. 9-letniej kadencji

65-latek udzielił wywiadu „Przeglądowi Sportowemu”, w którym szeroko poruszono kwestię jego życia po odejściu z polskiej piłki. Były wybitny piłkarz nie unikał odpowiedzi, a kibice mogli poznać bliżej jego codzienność. Uwagę przyciągnęły słowa Bońka o emeryturze, które są dość szokujące. Okazuje się, że tyle lat działania w PZPN nie uprawnia byłego prezesa do pobierania jakiegokolwiek świadczenia emerytalnego!

Niepokojące doniesienia nt. występu Casha w reprezentacji! Zdąży przed listopadowymi meczami?

- Niektórzy sprawdzają sobie co miesiąc, ile dostaną. Ja nie muszę sprawdzać, bo w ogóle nie mam czegoś takiego jak emerytura. Natomiast, gdy masz 65 lat, ktoś może powiedzieć, że jesteś w zaawansowanym wieku. Mnie to w ogóle nie przeszkadza. Robię to, co robiłem cały czas - uprawiam trochę sportu, działam jeszcze w wielu branżach. We Włoszech 65-latek to wciąż młody człowiek – wyznał szczerze Boniek.

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
Cezary Kulesza prezesem PZPN. Kulisy wyborów | Futbologia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze