Paulo Sousa powołał zawodników na EURO 2021

i

Autor: Cyfra Sport Paulo Sousa powołał zawodników na EURO 2021

Znamy powołania Sousy na Euro 2021! Selekcjoner reprezentacji Polski powołał szeroką kadrę, są niespodzianki

2021-05-17 12:12

Do rozpoczęcia mistrzostw Europy pozostało już zaledwie kilka tygodni, więc przyszedł czas, aby powołać szeroką kadrę zawodników, która rozpocznie przygotowania do Euro 2021. Podczas konferencji prasowej selekcjonera reprezentacji Polski poznaliśmy powołania Paulo Sousy. Zawodnicy, którzy znaleźli się na liście Portugalczyka wybiorą się 24 maja do Opalenicy, by tam walczyć o miejsce w składzie na Euro 2021.

Na tę chwilę czekało wielu zawodników, którzy przez ostatnie miesiące robili wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować się na murawie i zwrócić na siebie uwagę selekcjonera reprezentacji Polski. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 17 maja w samo południe, poznaliśmy powołania Sousy na nadchodzące Euro 2021. Zawodnicy, którzy znaleźli się na liście selekcjonera polskiej reprezentacji udadzą się do Opalenicy, gdzie 24 maja rozpoczną swoje przygotowania do zbliżających się mistrzostw Europy. To właśnie tam piłkarze, którzy znaleźli się wśród powołanych przez Paulo Sousę będą walczyć o swój bilet na mecze Euro 2021 reprezentacji Polski. Powołania Sousy, podobnie jak poprzednich selekcjonerów potrafią być pełne niespodzianek o czym przekonaliśmy się już niejednokrotnie i nie inaczej było tym razem.

Znamy powołania Sousy na Euro 2021

Tuż na ostatniej prostej przed ogłoszeniem powołań Sousy oraz zakończeniem obecnego sezonu 2020/21, kilku zawodników niestety wypadło z gry, czym przekreślili swoje szanse na powołanie oraz wyjazd na Euro 2021. Jednym z nich był Krzysztof Piątek, który kilka dni temu doznał poważnej kontuzji stawu skokowego, która wykluczyła go z gry aż na 3-4 tygodnie. Niedługo później jasne stało się, że Arkadiusz Reca również ma Euro 2021 z głowy. Uraz zawodnika Atalanty okazał się poważniejszy, niż początkowo myślano, co przekreśliło jego szanse na powołanie do reprezentacji. Na ich miejsce Paulo Sousa szybko znalazł kolejnych zawodników, jednak jego wybory mogą zaskoczyć część kibiców.

Piękny gol Arkadiusza Milika w Ligue 1. Siepnął głową jak z armaty, rewelacyjna forma Polaka (WIDEO)

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Radosław Majecki i Łukasz Skorupski.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz, Maciej Rybus.

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Jakub Świerczok i Karol Świderski.

Rezerwowi: Augustyniak, Grosicki, Gumny, Szymański. Będą dokoptowani w przypadku ewentualnej kontuzji.

Sonda
Paulo Sousa - czy to dobry trener dla Polski?
Najnowsze