Zwrot akcji w sprawie Jerzego Brzęczka. Był bliski powrotu, nagle pojawiło się inne nazwisko. Wszystko stracone?

2022-01-19 13:44
Jerzy Brzęczek
Autor: Cyfra Sport Jerzy Brzęczek

Jerzy Brzęczek do wielu miesięcy pozostaje na trenerskim bezrobociu. W kontekście jego przyszłości pojawiało się już wiele plotek, a najnowsze mówiły o tym, że jest bliski do powrotu do piłki reprezentacyjnej. Okazuje się jednak, że Brzęczek najprawdopodobniej nie zostanie selekcjonerem Kosowa, a federacja znalazła innego faworyta na to miejsce.

Jerzy Brzęczek w polskim środowisku trenerskim jest już postacią bardzo znaną, czemu dziwić się nie można. W 2018 roku dość niespodziewanie został selekcjonerem reprezentacji Polski i biało-czerwonych prowadził w 24 spotkaniach. Tak samo jak niespodziewanie objął kadrę, tak samo niespodziewanie stracił tę posadę. Na początku 2021 roku zastąpił go Paulo Sousa.

Wielkie śledztwo w sprawie Roberta Lewandowskiego. Ujawnione liczby szokują

Brzęczek nie wróci na ławkę? Nagły zwrot akcji

Od tego czasu Brzęczek pozostaje bezrobotny. Pojawiały się co prawda doniesienia, że może objąć choćby Wisłę Płock, czy nawet Legię Warszawa, ale skończyło się jedynie na plotkach. Wiele wskazuje na to, że tak samo będzie w przypadku reprezentacji Kosowa. Niedawno zrobiło się głośno, że Brzęczek zostanie selekcjonerem tej kadry.

Mateusz Borek uprzedził Cezarego Kuleszę? Oficjalne powitanie Nawałki. „Nie takie rzeczy ogarnialiśmy”

Szkoleniowiec miał być już po rozmowach z tamtejszą federacją i według licznych doniesień, podpisanie umowy było jedynie kwestią czasu. Okazuje się, że sytuacja uległa zmianie. Na niekorzyść dla byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Dziennikarze z Kosowa informują, że na ostatniej prostej pojawiło się inne nazwisko.

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

Pytanie 1 z 11
Kogo zastąpił na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa?

Powrót Brzęczka się opóźni? Pojawiły się komplikacje

O kim konkretnie mowa? Faworytem do objęcia kosowskiej kadry jest obecnie Felix Magath, o czym poinformował Arlind Sadiku w mediach społecznościowych. Niemiecki szkoleniowiec przez wiele lat pracował w Bundeslidze. Miał opinię trenera, który potrafi dać wycisk swoim piłkarzom, ale często przynosiło to dobre efekty.

Magath w karierze prowadził m.in. Bayern Monachium, Schalke 04 czy Wolfsburg. Z zespołem z Bawarii wywalczył dwa mistrzowskie tytuły. Wygranie Bundesligi świętował również jako trener Wolfsburga. Od czterech lat ma jednak przerwę, ale niewątpliwie zatrudnienie Magatha byłoby sporym wydarzeniem dla piłki w Kosowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze