Wielkie śledztwo w sprawie Roberta Lewandowskiego. Ujawnione liczby szokują

2022-01-19 10:56
Robert Lewandowski
Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Robert Lewandowski jest niekwestionowanie olbrzymią gwiazdą futbolu. Najlepszy piłkarz świata w ostatnich dwóch latach bije kolejne rekordy. I nic nie jest w stanie go zatrzymać! Polski dziennikarz Wojciech Frączek postanowił sprawdzić, ile bramek rzeczywiście strzelił w karierze Robert Lewandowski. Zweryfikował pewne dane i można się złapać za głowę. Takie rezultaty są po prostu niezwykle imponujące.

Robert Lewandowski nie bez przyczyny jest nazywany w Niemczech "Tormachine". Polski piłkarz jest po prostu maszyną do strzelania bramek, a kolejne sezony pokazują, że on naprawdę nie ma zamiaru się zatrzymać! W samej Bundeslidze Lewandowski ma już 300 bramek, goniąc niepobijalny i niezagrożony do tej pory rekord Gerda Muellera, który skompletował 365 trafień. Jeszcze kilkadziesiąt meczów i lider tabeli wszech czasów może się po prostu zmienić! Liczba trafień w zawodowej karierze w oficjalnych meczach stała do tej pory pod znakiem zapytania. Chodzi nie tylko o spotkania w Niemczech, ale także w Polsce. Swoje śledztwo przeprowadził Wojciech Frączek.

NIE PRZEGAP! Fatalne doniesienia dla reprezentacji. To byłby wielki cios podczas baraży, czarny scenariusz zaczyna się realizować

Lewandowski z niesamowitym bilansem bramek

Współautor Encyklopedii Ekstraklasy zastanawiał się, ile bramek strzelił Robert Lewandowski we wszystkich zawodowych meczach. Z tego powodu próbował poznać fakty na temat meczu sprzed... blisko szesnastu lat! - Szukam świadków meczu Klasy A Znicz II Pruszków - KP Bielany 7:1 rozegranego 27.08.2006 o godz. 14:30. To jedyna niewiadoma w dokumentacji bramkowej Roberta Lewandowskiego, tzn. czy w tym meczu strzelił bramkę (bramki). Zagrał od początku i zszedł w 65 minucie - pisał.

Wydawało się, że Lewandowskiemu brakuje jeszcze sześciu trafień do przebicia 600 goli. Po weryfikacji liczb wychodzi na to, że jednak tych goli brakuje zaledwie dwóch! Według informacji Frączka, Lewandowski miał strzelić w tamtym meczu aż cztery bramki.

- Dzięki kilku zawodnikom KP Bielany udało nam się ustalić, że Robert Lewandowski w meczu Znicz II Pruszków - KP Bielany strzelił 4 bramki. A zatem do klubu 600 brakuje  mu tylko 2 a nie 6 bramek - napisał na Twitterze dziennikarz.

Lewandowski blisko wielkiego osiągnięcia

Robert Lewandowski jest o mały krok od dołączenia do elitarnego grona kilkunastu piłkarzy, którzy pobili tę niesamowitą barierę. 600 bramek to wynik dla wielu niewyobrażalny. Zwłaszcza, że polski snajper setki z nich zdobył na najwyższym, światowym poziomie!

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

Pytanie 1 z 11
Kogo zastąpił na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze