Arkadiusz Milik

Zwycięski koniec roku, Polska - Macedonia 4:1!

2012-12-14 21:28

Na 10 dni przed Wigilią polscy piłkarze sprawili kibicom miły prezent. Złożona wyłącznie z zawodników występujących na krajowych boiskach reprezentacja Waldemara Fornalika (49 l.) rozbiła Macedonię aż 4:1. Debiutanckie trafienie w seniorskiej kadrze zaliczył zaledwie 18-letni Arkadiusz Milik. Pozostałe bramki strzelili Szymon Pawłowski (26 l.), Artur Jędrzejczyk (25 l.) i Waldemar Sobota (25 l.).

Zaczęło się od trafienia Milika. W 11. minucie rzut karny wykonywał Pawłowski, ale strzelił zbyt słabo i macedoński bramkarz obronił jego uderzenie. Przy dobitce młodziutkiego napastnika Górnika był już jednak bezradny. Milik, jak na rasowego snajpera przystało, był tam, gdzie być powinien i wślizgiem wepchnął piłkę do siatki.

W 23. minucie Pawłowski zrehabilitował się za wpadkę przy "jedenastce". Po składnej akcji Polaków i sprytnym dośrodkowaniu Łukasza Brozia skrzydłowy Zagłębia z najbliższej odległości trafił do siatki.

Posiadający wyraźną przewagę biało-czerwoni w drugiej połowie dalej punktowali rywali. Najpierw Jędrzejczyk po rzucie rożnym strzelił gola głową, a czwartą bramkę mocnym uderzeniem zdobył Sobota. Honorowe trafienie Macedończyków nie było w stanie popsuć Polakom humorów.