Boniek przekazał WAŻNE wiadomości o stanie zdrowia Dziczka. KLUCZOWE słowa lekarzy

2021-02-22 8:53 dko
Patryk Dziczek
Autor: Cyfra Sport Patryk Dziczek

Z przerażeniem można było patrzeć na okropne sceny z meczu włoskiej Serie B, w którym Ascoli podejmowało Salernitanę. W ekipie drugie drużyny występuje Patryk Dziczek. Jego ostatnie wejście na boisko zakończyło się jednak dramatem, bo w końcowych minutach spotkania Polak stracił przytomność bez kontaktu z rywalem. Zbigniew Boniek na Twitterze poinformował, że zawodnik został przewieziony do Rzymu.

Mimo świetnej opieki zdrowotnej i nieustannych badań piłkarzy, niektórych wad nie da się wykryć dopóki nie dojdzie do dramatycznych sytuacji. Niestety w dość fatalnych warunkach przekonuje się o tym młodzieżowy reprezentant Polski, Patryk Dziczek. Piłkarz Lazio wypożyczony obecnie do Salernitany po raz drugi w ciągu pół roku stracił przytomność na boisku. Pierwszy raz miał miejsce podczas gry na treningu. Ostatni przypadek wydarzył się natomiast podczas spotkania.

Diego Maradona został ZABITY?! Zatrważające słowa prawnika. Dowody mają być jednoznaczne

Lewandowski, Ronaldo i Ibrahimović – bitwa na OBRZYDLIWIE drogie fury! | Futbologia

Dziczek w starciu z Ascoli na boisku pojawił się na ostatni kwadrans rywalizacji. Meczu nie zdołał jednak dokończyć bowiem w 85. minucie osunął się na ziemię i stracił przytomność. Błyskawicznie został przetransportowany do szpitala, a sytuacja była na tyle poważna, że mówi się, iż koledzy z drużyny uratowali życie polskiemu piłkarzowi.

FENOMENALNE trafienie Piotra Zielińskiego! Rywale mogli tylko patrzeć, co za strzał [WIDEO]

Kilkanaście godzin po tych dramatycznych scenach, Zbigniew Boniek na Twitterze poinformował, że Dziczek został przewieziony ze szpitala w Ascoli do Rzymu. - Dziczek miał crisi vagale. Został wypisany ze szpitala w Ascoli i przewieziony do Rzymu. Trzeba wykryć przyczynę - czytamy we wpisie. "Crisi vagale" to "omdlenia wazowagalne". Spowodowane jest ono zwolnieniem rytmu pracy serca lub nagłym spadkiem ciśnienia. To o tyle kluczowe informacje od lekarzy, że być może uda się wykryć przyczynę problemów Dziczka.

Najnowsze