Karol Linetty, powołania

Autor: Przemysław Szyszka/Super Express Karol Linetty, urodzony: 02.02.1995, klub: UC Sampdoria, waga/wzrost: 73/176, występy w kadrze/gole: 19/1

Karol Linetty błysnął we Włoszech! Polski pomocnik z golem i asystą w Serie A [WIDEO]

2020-01-12 18:57

Pomocnik Karol Linetty pokazał się bardzo dobrej strony we włoskiej Serie A. Sampdoria Genua rozgromiła u siebie 5:1 Brescię, a jednym z najlepszych zawodników w drużynie gospodarzy był właśnie nasz rodak. Polak zakończył spotkanie z golem i asystą. To jego pierwsze trafienie w tym sezonie. Dla Sampdorii to już drugi z rzędu mecz bez porażki. Ekipa z Genui awansowała na szesnastą pozycję w tabeli ligi włoskiej.

Wprawdzie to Brescia objęła prowadzenie, ale potem na boisku dominowali gospodarze, którzy strzelili rywalom aż pięć goli. Sampdoria wyrównała właśnie za sprawą polskiego zawodnika. W 34. minucie z lewej strony piłkę na pole karne dośrodkował Jakub Jankto. Błąd popełnił obrońca rywali, który wybił piłkę wprost do Linettego. Polak przyjął piłkę na klatkę piersiową, a następnie oddał strzał z lewej nogi. Futbolówka wpadła przy lewym słupku bramki strzeżonej przez Fina Jessego Joronena. Jeszcze przed przerwą drużyna trenera Claudio Ranieriego wyszła na prowadzenie. Tym razem role się odwróciły, bo w roli podającego wystąpił Linetty, a bramkę zdobył Jankto. Tak polski pomocnik doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie Sampdoria dobiła rywala. Dwie asysty dopisał wspomniany Jankto, a dwa gole strzelił (w tym jedną z rzutu karnego) Fabio Quagliarella. Linetty rozegrał całe spotkanie, a drugi z naszych rodaków - Bartosz Bereszyński został zmieniony w 86. minucie. Po 19. kolejkach Sampdoria zajmuje w lidze szesnastą pozycję, a Brescia jest dopiero na dziewiętnastym miejscu. W następnej kolejce (18 stycznia) przed Sampdorią wyjazd do Rzymu na mecz z Lazio.