Krzysztof Piątek

i

Autor: Cyfra Sport Krzysztof Piątek

Piątek popracuje z legendą?

Klub reprezentanta Polski szuka trenera. Głośne nazwisko na liście kandydatów

2023-01-17 15:15

W poprzedniej kolejce Salernitana skompromitowała się w Bergamo, gdzie została rozbita przez Atalantę 8:2. Taki wynik mógł oznaczać jedno. Następnego dnia pracę stracił Davide Nicola. W gronie następców pojawiły się dwa głośne nazwiska.

Ostatnia wygrana w październiku

Salernitana zajmuje w lidze włoskiej 16. miejsce. Zespół ma najgorszą defensywę w Serie A. Stracił 35 bramek. Co gorsza notuje serię sześciu meczów bez wygranej, w tym przegrał cztery razy. Po raz ostatni Salernitana wygrała pod koniec października, gdy na wyjeździe pokonała 3:1 Lazio Rzym. Potem nastąpiła wspominana seria zakończona bolesnym laniem w Bergamo. Zwolniony Davide Nicola pracował z drużyną od lutego ubiegłego toku.

Benitez? A może Ribery?

Kto będzie jego następcą? Włoskie media informowały, że kandydatem jest Rafa Benitez, który prowadził w Serie A Napoli i Inter. Miało dojść do rozmów, ale Hiszpan nie był zainteresowany. Ponadto na liście znalazł się także Roberto D’Aversa, który wciąż ma ważny kontrakt z Sampdorią. W najbliższej kolejce przed Salernitaną mecz z prowadzącym w tabeli Napoli. Czy do tego czasu władze klubu znajdą nowego trenera? Jeśli to się nie uda, to tymczasowym rozwiązaniem miałby być nawet Franck Ribery. Tyle że Francuz nie ma wymaganych licencji.

Sonda
Czy następcą Czesława Michniewicza powinien być polski, czy zagraniczny trener?
Najnowsze