Sergej Milinković-Savić

Autor: Eastnews Sergej Milinković-Savić występuje we włoskim Lazio, ale interesują się nim największe kluby

KOSMICZNE Lazio wygrało w hicie ligi włoskiej. Juventus musi się ich bać!

2020-02-16 23:04

Piłkarze Lazio Rzym wysłali kolejny mocny sygnał, że w tym sezonie mogą liczyć się w walce o mistrzostwo Włoch. Podopieczni Simone Inzaghiego wygrali w hicie 24. kolejki włoskiej Serie A z Interem 2:1. Tym samym, Lazio wyprzedziło bezpośredniego rywala w ligowej tabeli, jest wiceliderem i do prowadzącego Juventusu traci tylko punkt.

Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, za sprawą Ashleya Younga, który wykorzystał gapiostwo obrońców Lazio pod koniec pierwszej połowy. Anglik dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym i mocnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Lazio grało jednak ofensywnie i tylko kwestią czasu było, kiedy skruszą mediolański mur.

Udało się to dopiero w drugiej połowie. Rzut karny sprokurował Stefan de Vrij, były piłkarz Lazio, który sfaulował Siergieja Milinkovicia-Savicia. Jedenastkę na gola zamienił niezawodny Ciro Immobile, dla którego była to już 25 bramka w tym sezonie.

"Biancocelesti" nie odpuszczali, za co zostali nagrodzeni w 69. minucie meczu. Sprawy w swoje ręce wziął Siergiej Milinković-Savić, który zachował najwięcej zimnej krwi w polu karnym i sprytnym strzałem pokonał Daniele Padellego. Inter nie był już w stanie odrobić strat i z trzech punktów cieszyło się Lazio.

Tym samym, piłkarze z Rzymu tracą do Juventusu tylko punkt. Ostatni raz Lazio triumfowało w Serie A w 2000 roku, z kolei Juve - zdobywało mistrzostwo przez osiem sezonów z rzędu.

W następnej kolejce rzymianie zmierzą się z Genoą, natomiast Inter - z Sampdorią (wcześniej czeka ich mecz w Lidze Europy z Ludogorcem Razgrad). Z kolei liderujący Juventus zagra z czerwoną latarnią ligi SPAL.