Krzysztof Piątek, Genoa

Autor: eastnews Krzysztof Piątek, Genoa

Krzysztof Piątek jest niesamowity! Szósty gol Polaka dla zespołu Genoa w Serie A [WIDEO]

2018-09-27 0:33

Jak on to robi?! Po raz kolejny Krzysztof Piątek (23 l.) jest na ustach włoskich kibiców. Polski napastnik się nie zatrzymuje i nie pozwala o sobie zapomnieć. Piątek strzelił gola dla Genoi w wygranym 2:0 meczu z Chievo Verona w szóstej kolejce Serie A. Po prostu podbija Italię!

O takim starcie, jaki stał się jego udziałem, marzy każdy piłkarz. Krzysztof Piątek zalicza wejście smoka we Włoszech. Jest po prostu niesamowity i skuteczny do bólu. A działacze Genoi nie mają wątpliwości, że trafiła im się prawdziwa perełka. Spotkanie z Chievo Verona to był bratobójczy pojedynek Polaków.

W składzie rywala od pierwszej minuty wybiegł Mariusz Stępiński, który w tej edycji zdobył dwie bramki. Teraz jednak musiał uznać wyższość rodaka. Bo Piątek nie zwalnia tempa. Na bramkę w jego wykonaniu trzeba było czekać do 42. minuty. Wtedy ładnym strzałem pokonał bramkarza Chievo. U rywali z Verony rezerwowym był Paweł Jaroszyński.

To szósty gol Piątka w piątym ligowym występie. Jest najlepszym strzelcem Serie A. A jeśli dodamy do tego jeszcze cztery bramki z Pucharu Włoch (z Empoli), to reprezentant Polski w oficjalnych grach dla Genoi ma wyśmienity bilans. Strzelił łącznie 10 goli. Niesamowite!

Na czele ligi włoskiej jest Juventus, który ma komplet punktów. Zanotował właśnie szóste zwycięstwo z rzędu. Wyprzedza Napoli i Lazio. Genoa jest na ósmym miejscu ze stratą ośmiu punktów do lidera z Turynu. 30 września przed Piątkiem znakomita okazja na powiększenie bramkowego dorobku.

W siódmej kolejce rywalem Genoi będzie na wyjeździe Frosinone. Beniaminek przegrał pięć z sześciu meczów. Zdobył punkt, a bilans bramkowy tego zespołu wygląda katastrofalnie: 0-16. Daje to w efekcie przedostatnią pozycję. Piłkarzem Frosinone jest Bartosz Salamon.