Sezon prawdy MIlika

Autor: East News Arkadiusz Milik w barwach Napoli

Arkadiusz Milik się przebudził. Dwa gole kadrowicza dla Napoli w meczu z Parmą [WIDEO]

2018-09-27 1:09

W szóstej kolejce nie tylko Krzysztof Piątek był skuteczny wśród polskich piłkarzy grających w Serie A. Bohaterem Napoli został Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski poprowadził wicemistrza Włoch od triumfu 3:0 nad beniaminkiem z Parmy. Milik zdobył dwie bramki. Szczególnie pierwsza była wyjątkowej urody.

Nowy sezon Arkadiusz Milik rozpoczął jako podstawowy zawodnik Napoli. Strzelił gola w pierwszej kolejce z Lazio Rzym (2:1) i miał asystę z Fiorentiną 1:0, gdy dał dobrą zmianę. Z kolei całe spotkanie z Torino w ostatniej serii przesiedział na ławce rezerwowych.

Z Parmą trener Carlo Ancelotti ponownie postawił na Milika w wyjściowym zestawieniu. A ten nie zawiódł zaufania szkoleniowca wicemistrza Włoch. Na początku drugiej połowy (47. minuta) zaskoczył bramkarza Parmy pięknym strzałem z lewej nogi zza pola karnego. To było efektowne trafienie. Asystę zaliczył Lorenzo Insigne.

W końcówce (84. minuta) nasz kadrowicz posłał piłkę do pustej bramki. Rezerwowy Simone Verdi próbował strzelać, ale zamiast tego... wyszło mu podanie do polskiego snajpera. Włoch w 76. minucie zastąpił Piotra Zielińskiego. Po tej sytuacji Milik został zmieniony. W tym sezonie ma na koncie trzy bramki.

Napoli w tabeli ligi włoskiej zajmuje drugie miejsce. Do prowadzącego Juventusu traci trzy punkty. A już 29 września w Turynie wielki hit Serie A: Juventus kontra Napoli. Będzie się działo. Czy mistrzowie Włoch zanotują siódme ligowe zwycięstwo z rzędu?