Krzysztof Piątek poszedł się ZAMROZIĆ z własnej woli. To było dla niego bardzo ważne

2019-11-08 7:22 DaO
Krzysztof Piątek, AC Milan
Autor: AP Krzysztof Piątek

AC Milan w obecnym sezonie ma spore problemy z regularnym zdobywaniem punktów. Klub z północy Włoch miał walczyć o awans do Ligi Mistrzów, ale niewiele wskazuje na to, aby miał wrócić do tych rozgrywek w przyszłym roku. Zawodzi nieco również Krzysztof Piątek, który tylko trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Przed najbliższym ligowym meczem zawodnicy AC Milan przechodzili regenerację w ekstremalnych warunkach.

Kibice Rossonerich zupełnie inaczej wyobrażali sobie występy swojej drużyny. Celem nadrzędnym dla Milanu był powrót do Champions League. W tym celu zatrudniono Marco Giampaolo, ale włoski szkoleniowiec zupełnie nie poradził sobie w drużynie z San Siro. Gra jego podopiecznych wyglądała fatalnie, podobnie jak dorobek punktowy. Giampaolo został zwolniony już w październiku.

Na jego miejsce przyszedł Stefano Pioli, ale i efekt "nowej miotły" zdał się na niewiele. Milan na jedenaście spotkań wygrał tylko cztery i strata do 4. miejsca wynosi już osiem punktów. A terminarz dla Rossonerich nie jest łaskawy. W najbliższy weekend zmierzą się z Juventusem, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Piłkarze Milanu, aby jak najlepiej przygotować się do potyczki ze Starą Damą skorzystali z kriokomory.

W tej poddaje się rzecz jasna krioterapii. Ta przeprowadzana jest w ekstremalnych dla organizmu warunkach, bo w komorze może panować temperatura nawet do -130 stopni Celsjusza. I nie każdy może sobie na to pozwolić. Jednak dla piłkarzy jest to nawet wskazane, bo ma to korzystny wpływ na ich organizmy. Krzysztof Piątek pochwalił się zdjęciem z takiej terapii. Korzystał z niej w ośrodku treningowym Centro Sportivo Milanello. Wraz z kolegą z zespołu, Rade Kruniciem musieli poradzić sobie z temperaturą w przedziale od -34 do -94 stopni. Szybsza regeneracja może wpłynąć na lepszą skuteczność Polaka. I tego Piątkowi życzymy!

Krzysztof Piątek
Autor: Instagram/pjona_9 Krzysztof Piątek i Rade Krunić
Najnowsze