Mariusz Stępiński znów zdobył gola

Autor: Eastnews

Mariusz Stępiński błysnął w Serie A. Napastnik Chievo uratował punkt z Romą! [WIDEO]

2018-09-16 15:13

Wspaniale Mariusz Stępiński rozpoczął sezon w Serie A. Napastnik Chievo Verona ma na koncie już dwie bramki. W pierwszej kolejce trafił z Juventusem Turyn, a teraz powtórzył to z Romą na Stadio Olimpico. To było cenne trafienie, bo zapewniło drużynie naszego napastnika remis 2:2 na boisku trzeciej drużyny poprzednich rozgrywek.

Mariusz Stępiński spotkanie z Romą rozpoczął w pierwszym składzie. Po półgodzinie wydawało się, że to gospodarze łatwą zdobędą punkty. Prowadzili 2:0, a do siatki trafili Stephan El Shaarawy i Bryan Cristante. Jednak w drugiej połowie Chievo Verona zdołało odrobić straty. W 52. minucie kontaktową bramkę zdobył Valter Birsa. Ale to nie był koniec emocji na Stadio Olimpico w Rzymie.

Punkt drużynie z Werony dał Mariusz Stępiński. Reprezentant Polski w 83. minucie pokonał szwedzkiego bramkarza Roberta Olsena. Polak wykorzystał niezdecydowanie obrońców rzymian, którzy pozwolili naszemu napastnikowi odwrócić się z piłką na polu karnym i oddać strzał prawą nogą. To drugi gol Stępińskiego w rozgrywkach. W zespole Chievo całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział obrońca Paweł Jaroszyński. 23 września Chievo zagra u siebie z Udinese.