Autor: MARCO ALPOZZI/LAPRESSE VIA AP Arkadiusz Milik

Brawo Arek!

Arkadiusz Milik pojedzie na Euro? Gol z Lazio może mu w tym pomóc!

2024-04-24 12:29

Do startu Euro 2024 zostało półtora miesiąca, więc nie ma lepszego momentu, by dać o sobie znać selekcjonerowi Michałowi Probierzowi (52 l.). Do tego wnioski najwyraźniej doszedł Arkadiusz Milik (30 l.), który strzelił arcyważnego gola dla Juventusu w półfinale Pucharu Włoch.

Lazio - Juventus 2:1 (1. mecz 0:2). Gol Milika daje Juventusowi awans do finału Pucharu Włoch

Juventus przystępował do rewanżowego półfinału Pucharu Włoch w korzystnej sytuacji, po zwycięstwie z Lazio 2:0 w pierwszym meczu. W rewanżu jednak nie szło jak po maśle. Rzymianie prowadzili już 2:0 i zanosiło się na dogrywkę. W 82. minucie na boisko wszedł Milik, a minutę później, przy pierwszym kontakcie z piłką, wpakował piłkę do siatki. Lazio wygrało ostatecznie 2:1, ale zaliczka z pierwszego meczu i przede wszystkim gol Milika, dały awans „Starej Damie”. - Wróciłem po kontuzji i mogłem zagrać kilka minut. Timothy Weah dał mi dobre podanie. Mamy nadzieję, że sprawimy kibicom trochę radości w finale – powiedział Milik. W nim Juventus zagra z kimś z pary Atalanta – Fiorentina (1. mecz 0:1), których mecz zakończył się po zamknięciu tego wydania.

Gol Milika z pewnością ucieszył selekcjonera Michała Probierza, który jednak będzie miał coraz większy ból głowy przy doborze napastników na Euro 2024. Na ostatnim zgrupowaniu Arka zabrakło, ale dobra forma na finiszu rozgrywek może dać mu bilet na Euro. Początek zgrupowania przed Euro 1 czerwca, a ostateczna kadra będzie ogłoszona tydzień później.