Kolejna wpadka Milanu! Rossoneri jedynie zremisowali z Parmą

2019-04-20 14:30 DaO
AC Milan, Gianluigi Donnarumma
Autor: East News Gianluigi Donnarumma

Wielka Sobota była prawdziwym świętem dla kibiców włoskiej piłki. Na przestrzeni całego dnia zaplanowano rozegranie wszystkich meczów 33. kolejki Serie A. Pierwszymi zespołami, które pojawiły się na murawie były Parma i AC Milan. Drużyna z Mediolanu długo męczył się z broniącymi się przed spadkiem Gialloblu, ale wydawało się, że po bramce Samu Castillejo zdołają zdobyć komplet punktów. Marzenia o zwycięstwie Rossonerim odebrał Bruno Alves.

Parma - AC Milan 1:1 (0:0)
Bruno Alves 87, Samu Castillejo 69

Żółte kartki: Biglia

Parma: Sepe - Gazzola, Iacoponi, Alves, Gagliolo, Dimarco (72. Siligardi) - Kucka, Scozzarella (91. Stulac), Barilla - Ceravolo (76. Sprocati), Gervino

Milan: Donnarumma - Conti (66. Castillejo), Zapata, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bakayoko (58. Cutrone), Calhanoglu (75. Biglia) - Suso, Piątek, Borini

Rywalizacja o czwarte miejsce we włoskiej Serie A w obecnych rozgrywkach jest niebywale zacięte. Przed sobotnimi meczami w najlepszej sytuacji był AC Milan, który miał niewielką przewagę nad resztą stawki i to od piłkarzy z Mediolanu zależało, czy na tej lokacie zostaną kolejny tydzień. Strata punktów z Parmą byłoby wielkim rozczarowaniem dla kibiców Rossonerich.

W tym sezonie trzeba jednak podziwiać kibiców Milanu, bo niektóre mecze w wykonaniu ich drużyny są naprawdę ciężkie do oglądania. Nie inaczej było w Wielką Sobotę. Gra piłkarzy z północy Włoch zupełnie się nie kleiła. Mnóstwo było niedokładności, nie widać było pomysłu w kreowaniu ataków. Wszystko wyglądało tak, jakby zawodnicy Rossonerich myśleli "a może się uda".

Nie udawało się. Dośrodkowania Suso były dalekie od ideału, Hakan Calhanoglu był zupełnie nie widoczny. To samo można powiedzieć o Krzysztofie Piątku, który w ogóle nie dostawał podań od kolegów. Swoje szanse mieli natomiast Gialloblu. W dwunastej minucie wyprowadzili świetną kontrę. Dobrym podaniem popisał się Gervinho, a w polu karnym do piłki próbował zdążyć Fabio Ceravolo.

Napastnik gospodarzy został wyprzedzony przez Gianluigiego Donnarummę, który wyłuskał rywalowi piłkę spod nóg. Gdyby golkiper Milanu spóźnił się o sekundę, byłby rzut karny. W dziewiętnastej minucie natomiast gola sezonu mógł zdobyć Juraj Kucka. Po dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego Słowak oddał strzał przewrotką, a piłka o centymetry minęła słupek bramki gości.

Początek drugiej połowy również nie był porywający. Mimo tego piłkarze z Mediolanu byli nieco bardziej aktywni w ofensywie. Ponownie strzelał Calhanoglu, szczęścia próbowali także Franck Kessie i Krzysztof Piątek, ale za każdym razem udowadniali, że celowniki mają jeszcze do poprawy, bo strzały były nieprecyzyjne.

To na co czekali kibice Rossonerich wydarzyło się w sześćdziesiątej dziewiątej minucie. Prawą stroną przedarł się Suso. Hiszpan w końcu dośrodkował idealnie na ósmy metr, gdzie znalazł się Samu Castillejo, który na boisku pojawił się chwilę wcześniej. Pomocnik oddał strzał głową, a piłka przelobowała Luigiego Sepe i wpadła do siatki.

Zaledwie dziewięć minut później Parma mogła doprowadzić do wyrównania. Matteo Scozzarella zagrał za linię obrony Milanu. Do piłki w polu karnym doszedł Luca Siligardi. Wyjść do niego chciał Donnarumma, ale nieco się zawahał, co mogło okazać się kluczowe. Włoch minął golkipera i oddał strzał z ostrego kąta, ale trafił jedynie w słupek.

Rossoneri zupełnie oddali inicjatywę gospodarzom, co okazało się ogromnym błędem. Parma w osiemdziesiątej siódmej minucie wywalczyła rzut wolny tuż pod polem karnym rywali. Do piłki podszedł Bruno Alves i pięknym strzałem pokonał Donnarummę, który jedynie obserwował, jak piłka wpada do bramki. To kolejna wpadka Milanu. Mediolańczycy pod koniec dnia mogą pożegnać się na jakiś czas z czwartym miejscem.

Na żywo

Parma - AC Milan

Witamy w relacji na żywo z meczu Parma - AC Milan. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu włoskiej Serie A. Parma na własnym terenie podejmie AC Milan.

Wielka Sobota to nie lada gratka dla kibiców włoskiej piłki. Od godziny 12:30, do późnego wieczora będzie rozgrywana 33. kolejka. Na pierwszy ogień idą drużyny, które mają zupełnie inne cele. Parma chce się przede wszystkim utrzymać. Po rundzie jesiennej wydawało się, że nie będzie z tym problemu.

Ale rok 2019 jest dla gospodarzy dzisiejszego spotkania fatalny. Gialloblu wygrali zaledwie dwa spotkania i ich przewaga nad strefą spadkową zmalała zaledwie do sześciu punktów. Co prawda to dość spory zapas, ale kibice Parmy mają się czego obawiać.

Po drugiej stronie barykady jest oczywiście AC Milan. Zespół prowadzony przez Gennaro Gattuso zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli i walczy o udział w Lidze Mistrzów. Rywalizacja o tę lokatę jest niebywale zacięte i każde najmniejsze potknięcie może słono kosztować. Rossoneri będą chcieli uniknąć straty punktów.

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Za chwilę pierwszy gwizdek w tym spotkaniu!

Zaczynamy!

3'

Pierwsze minuty, a Bakayoko już przekonał się, że będzie to twardy mecz. Juraj Kucko wpadł w Francuza i mocno stanął na jego kostce. Piłkarz Milanu potrzebuje pomocy medycznej.

5'

Ładnie rywalem zakręcił Suso. Dośrodkował na piąty metr, gdzie klatką piersiową uderzył Borini. Nie dość, że niecelnie, to w dodatku był na spalonym.

8'

Szczęścia z dystansu szukał Calhanoglu, ale zdecydowanie zabrakło precyzji w jego strzale. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

12'

Gorąco w polu karnym Milanu! Parma wyszła z bardzo dobrym kontratakiem. Gervinho świetnie zagrał prostopadłą piłkę do Ceravolo, ale doskonale interweniował Donnarumma, który wyłuskał piłkę spod nóg napastnika gospodarzy. Sekunda spóźnienia i byłby rzut karny!

18'

Na razie ciężko mówić o jakiejkolwiek przewadze jednych, albo drugich, bo mecz jest dość wyrównany. Częściej przy piłce utrzymują się goście, ale Sepe jest bezrobotny.

19'

Cóż by to był za gol! Po dośrodkowaniu z prawej strony przewrotką uderzył Kucka! Centymetry od okienka bramki Milanu!

23'

Bardzo spokojne tempo spotkania. Milan nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką Parmy. Ofensywni gracze gości w zasadzie niewidoczni.

26'

Dośrodkowanie Suso znów na Boriniego. Włoch tym razem nie był na spalonym, ale ponownie nie trafił w bramkę. Borini protestował jeszcze, że był przytrzymywany. Sędzia pozostał niewzruszony.

31'

Kibice, którzy regularnie śledzą mecze Milanu doskonale znają obrazki, kiedy to w meczu Rossonerich nie dzieje się właściwie nic. I właśnie ma to miejsce w ostatnich minutach.

36'

Milan stara się atakować bocznymi strefami boiska. Najbardziej eksploatowanymi piłkarzami są Conti i Suso. Ale zdecydowanie brakuje dokładności w ich poczynaniach.

40'

Ależ przestrzelił Gervinho! Po rzucie rożnym na bliższy słupek zbiegł Ceravolo. Przedłużył piłkę na dłuższy słupek. Futbolówkę strącił nieco Donnarumma, ale ta dotarła do Iworyjczka, który strzelił potężnie, ale z cterech metrów nie trafił w bramkę!

Koniec pierwszej połowy!

Leniwe, słabe tempo spotkania w Parmie. Wygląda to tak, jakby piłkarze, przede wszystkim Milanu, już teraz najedli się ciast i różnych innych dobroci ze świątecznego stołu. Ale chyba gorzej już być nie może... Prawda?

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

48'

Piątek jest na razie bardziej przydatny we własnym polu karnym, niż w szesnastce rywali. Parma miała już piaty rzut rożny i kolejny raz piłkę wyekspediował właśnie Polak.

52'

Pierwszy bardziej konkretny strzał Milanu. Znów próbował Calhanoglu. Z osiemnastego metra uderzył po krótkim słupku, ale właśnie w tym miejscu ustawiony był Sepe, który spokojnie złapał futbolówkę.

54'

Całkiem niezłe dośrodkowanie Contiego na dziesiąty metr, gdzie na piłkę czyhał już Piątek. I gdyby nie interwencja Sepe, który złapał futbolówkę, Polak miałby świetną okazję na zdobycie bramki.

58'

Tym razem na strzał z szesnastu metrów zdecydował się Piątek. Piłka przeleciała obok bramki. A na placu gry za Bakayoko pojawił się Cutrone.

62'

Piłkarze Milanu coraz częściej znajdują się pod bramką Parmy. W gdzie gości, jakby coś zaczęło funkcjonować. Do ideału brakuje jednak jeszcze sporo.

66'

Ważna interwencja Rodrigueza, który przerwał kontratak gospodarzy. Podczas wślizgu Szwajcara ucierpiał Gervinho, ale o przewinieniu obrońcy nie było mowy.

69'

GOOOOOOOOOOOOOL! Samu Castillejo!

Męczył się Milan okrutnie, ale teraz piłkarze mogą odetchnąć z ulgą. Świetne dośrodkowanie Suso i w odpowiednim miejscu znalazł się Castillejo, który na murawie pojawił się dosłownie chwilę wcześniej. Hiszpan strzałem głową pokonał Sepe.

74'

Gol! Nie, nie ma! Jednak na spalonym był Piątek. Polak dostał znakomitą piłkę za linię obrony, zagrał do Cutrone, który strzelił do pustej bramki, ale polski napastnik był najbliżej bramki przy podaniu swojego kolegi. Sędzia konsultował sytuację z VAR, ale decyzja została utrzymana.

78'

Słupek ratuje Milan! Siligardi wyszedł sam na sam z Donnarummą. Bramkarz nieco się zawahał i to mogło okazać się kluczowe. Zawodnik Parmy minął golkipera i uderzył z ostrego kąta, ale nie trafił w bramkę!

82'

Mocne uderzenie Kucki. Słowak strzelił z piętnastu metrów z niełatwej do opanowania piłki. Pomylił się naprawdę niewiele.

87'

GOOOOOOOOOOL! Bruno Alves!

Piłkarze Milanu doigrali się. Oddali inicjatywę i Parma to wykorzystała. Z rzutu wolnego doskonale przymierzył kapitan gospodarzy. Piękny gol Alvesa!

90'

Sędzia doliczył do drugiej połowy aż sześć minut.

Koniec meczu!

Piątek kręci głową, Suso ze spuszczoną głową. Remis w Parmie to dla Milanu porażka. Ale piłkarze z Mediolanu sami są sobie winni, bo znów zagrali bardzo słabe spotkanie. To wszystko z naszej strony! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Wesołych Świąt!