Paulo Sousa

i

Autor: Cyfra Sport Paulo Sousa

wypunktował polaka

Paulo Sousa bez ogródek o Krzysztofie Piątku po porażce w swoim debiucie! Wytknął to piłkarzowi bez wahania

2023-02-20 13:37

Po tym, jak w czerwcu ubiegłego roku władze Flamengo podziękowały Paulo Sousie i postanowiły go zwolnić, były selekcjoner reprezentacji Polski pozostawał bez zatrudnienia, jednak ostatecznie na jego usługi skusiła się włoska Salernitana. Tym samym Portugalczyk ponownie zaczął pracować z Krzysztofem Piątkiem, lecz już po pierwszym meczu i porażce miał pewne zastrzeżenia do gry polskiego napastnika.

Przez ostatnie miesiące, kiedy Paulo Sousa pozostawał bez zatrudnienia po dość krótkiej przygodzie w brazylijskim Flamengo, zakończonej zwolnieniem, w mediach pojawiały się kolejne plotki o tym, jakie zespoły może przejąć były selekcjoner reprezentacji Polski, który porzucił naszą kadrę. Ostatecznie z wielkich planów nic nie wyszło, ale usługami Portugalczyka zainteresowała się Salernitana i postanowiła zatrudnić go do końca obecnego sezonu. Już w swoim debiucie, Sousa nie miał szans w starciu z Lazio i jego ekipa przegrała 0:2. Wtedy Portugalczyk ocenił występ swoich napastników, w tym Krzysztofa Piątka.

Po porażce w debiucie Paulo Sousy krytyka spadła też na Krzysztofa Piątka. Portugalczyk miał pewne zastrzeżenia

Nietrudno się domyślić, że Salernitana znajdująca się w dolnej części tabeli Serie A nie była faworytem w starciu z Lazio i zgodnie z oczekiwaniami, piłkarze prowadzeni przez Paulo Sousę nie mieli zbyt wiele do powiedzenia notując zaledwie 35% posiadania piłki oraz wskaźnik oczekiwanych goli na poziomie 0,47. Zdaniem Portugalczyka, jego napastnicy muszą być bardziej pod grą.

Paulo Sousa bez ogródek o Krzysztofie Piątku po porażce w swoim debiucie! Wytknął to piłkarzowi bez wahania

Zarówno Piątek, jak i Erik Botheim muszą się poprawić pod względem ustawiania, a także w kwestii nakładania presji oraz zajmowania odpowiednich przestrzeni - stwierdził w pomeczowej rozmowie dla "DAZN" były selekcjoner reprezentacji Polski. Najbliższa okazja dla Paulo Sousy na pierwsze punkty w Salernitanie już w niedzielę 26 lutego, w meczu z Monzą.

Sonda
Czy Paulo Sousa dotrwa do końca sezonu w Salernitanie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze