Dawid Kownacki

Autor: sport.tvp.pl Dawid Kownacki

Pierwszy gol Polaka we Włoszech. Tak strzela Dawid Kownacki w Serie A [WIDEO]

2018-09-16 15:25

W dobrej formie na początku sezonu znajduje się Dawid Kownacki. Ostatnio młody napastnik zdobył dwie bramki w meczach eliminacyjnych reprezentacji Polski do lat 21. Skuteczny jest także w lidze włoskiej. Kownacki strzelił gola z rzutu karnego dla Sampdorii Genua w wygranym 5:0 wyjazdowym meczu z Frosinone w ramach czwartej kolejki Serie A.

To był polski mecz w lidze włoskiej. W pierwszym składzie na Stadio Benito Stirpe wybiegło bowiem trzech naszych rodaków. W barwach Frosinone Bartosz Salamon, który przed sezonem związał się z drużyną beniaminka. Z kolei trener zespołu z Genui Marco Giampaolo w wyjściowej jedenastce wystawił Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego. Wszyscy zagrali po 90. minut.

Sampdoria udzieliła surowej lekcji gospodarzom. Dawid Kownacki szansę dostał w 65. minucie. Zastąpił Fabio Quagliarellę, zdobywcę pierwszej bramki. W 83. minucie "Kownaś" podszedł do rzutu karnego, który wcześniej sam wywalczył. I wykorzystał go bezbłędnie. W ten sposób podwyższył wynik rywalizacji na 4:0. Bramkarz Frosinone Marco Sportiello nie wyczuł intencji Polaka. Zrzucił się w lewy róg bramki, a nasz kadrowicz posłał piłkę w przeciwną stronę. To pierwsze trafienie Kownackiego w tym sezonie ligi włoskiej. Poprzednie rozgrywki zakończył z dorobkiem pięciu bramek.

W następnej kolejce (19 września) Sampdoria zmierzy się u siebie z Fiorentiną, w której w bramce w ostatnim spotkaniu ligowym wystąpił Bartłomiej Drągowski. Po czterech kolejkach Sampdoria zajmuje czwarte miejsce (zgromadziła sześć punktów).