Jakub Kiwior

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Kiwior

Wróci do Włoch?

Reprezentant Polski trafi do wielkiego klubu? Agent piłkarza przyłapany na meczu Ligi Mistrzów

2023-11-30 15:40

O transferze Jakuba Kiwiora do Włoch spekuluje się od dłuższego czasu. Pojawiły się nowe fakty świadczące o tym, że reprezentant Polski może trafić do jednego z największych włoskich klubów.

Występujący w Arsenalu Kiwior nie zawsze ma miejsce w składzie. W bieżących rozgrywkach Premier League wystąpił w 4 meczach, zagrał też w trzech spotkaniach Ligi Mistrzów, w tym we wczorajszym przeciwko Lens, wygranym przez Kanonierów 6:0. Jednocześnie wczoraj agent piłkarza Paweł Zimończyk był widziany na meczu Ligi Mistrzów Borussii Dortmund z AC Milan. Świadczy to, że mógł rozmawiać z działaczami Rossonerich zainteresowanym pozyskaniem Polaka.

Cezary Kucharski porównał obecną reprezentację z kadrą Jerzego Brzęczka. Górą były selekcjoner, tego brakuje u Probierza

Poinformował o tym włoski dziennikarz Schira na portalu X.- „Włosi są zainteresowani polskim środkowym obrońcą, jest on ich głównym celem na styczeń. Kiwior chciałby grać więcej, jednak Arsenal nie chce go oddawać na wypożyczenie z opcją wykupu" - przekazał Schira.

Milan występujący w Lidze Mistrzów i mający na głowie rozgrywki Serie A ma olbrzymie problemy z obrońcami, bo aż trzech jest kontuzjowanych - Pierre Kalulu, Simon Kjaer i Mattia Caldara. Na pewno Kiwior znający Serie A byłby dla nich świetnym rozwiązaniem. Pozostaje pytanie, czy Arsenal zgodzi się na transfer lub wypożyczenie. W styczniu tego roku Anglicy zapłacili włoskiej Spezii 25 mln euro za Polaka.

Były reprezentant wytyka błędy Cezaremu Kuleszy. Te słowa nie przejdę bez echa: „Zadecydowały względy przyjacielskie”

Sonda
Czy Jakub Kiwior będzie w przyszłości najlepszym obrońcą Arsenalu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze