Inter Mediolan

Autor: Instagram / Inter Inter Mediolan

Rewolucyjna zmiana we Włoszech. Ten przepis może wywrócić rozgrywki do góry nogami!

2022-07-01 11:49

Włoska Federacja Piłkarska zdecydowała się na krok, którego bardzo długo nikt nie miał odwagi wykonać. Działacze z Półwyspu Apenińskiego podjęli decyzję, w ramach której od kolejnego sezonu o zdobyciu mistrzostwa kraju decydować będzie dodatkowy mecz. Jeśli bowiem na koniec rozgrywek dwa czołowe zespoły będą miały na koncie identyczną liczbę punktów, zwycięzcę wyłoni bezpośredni pojedynek na neutralnym terenie.

O wprowadzeniu rewolucyjnego przepisu plotkowano już od pewnego czasu, ale w ostatnich dniach stało się to faktem. Włoska Federacja Piłkarska w opublikowanym w środę komunikacie potwierdziła oficjalnie, że jeśli na koniec rozgrywek dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny zgromadzą na swoim koncie identyczną liczbę punktów, o zdobyciu Scudetto zadecyduje dodatkowe, bezpośrednie starcie. Mecz taki odbyłby się na neutralnym terenie, a w przypadku wyniku remisowego po 90 minutach nowego mistrza Włoch wyłoniłaby od razu seria rzutów karnych (bez dogrywki).

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego do Barcelony

Ostatni raz sytuacja, w której konieczne byłoby rozgrywanie dodatkowego meczu o Scudetto miała miejsce w 1964 roku. Wówczas identyczną liczbę punktów zgromadziły zespoły Bologni oraz Interu Mediolan – w decydującym starciu lepsi okazali się ci pierwsi (2:0). Niewiele zresztą brakowało, aby w zakończonych niedawno rozgrywkach doszło do podobnej sytuacji. Ostatecznie AC Milan wyprzedził jednak lokalnego rywala – Inter – o dwa „oczka”, zdobywając tym samym pierwszy od 2011 roku tytuł mistrzowski. Nawet gdyby jednak oba mediolańskie kluby skończyły z takim samym dorobkiem, mistrzem zostaliby „Rossoneri”, byli oni bowiem lepsi w bezpośrednich starciach.

Jak oceniasz pomysł wprowadzony przez władze Serie A?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE