Tak na raty Piotr Zieliński trafił w hicie Serie A. Napoli traci pozycję lidera [WIDEO]

2021-12-05 14:51

Po raz kolejny Piotr Zieliński potwierdził wysoką dyspozycję. Reprezentant Polski był liderem Napoli, strzelił nawet gola, ale tym razem nie przełożyło się to na punkty w hicie Serie A z Atalaną Bergamo. Polak może być zadowolony ze swojej postawy, ale musi być zawiedziony potknięcie ekipy z Neapolu.

Pod koniec pierwszej połowy to właśnie Piotr Zieliński doprowadził do wyrównania. Jego pierwszy strzał zablokował obrońca Atalanty, ale już poprawka naszego kadrowicza wylądowała w bramce gości. - On się nie zatrzymuje! Kolejny wielki mecz z golem! Inter, Lazio, teraz Atalanta - krzyczał podekscytowany komentator Eleven Sports. W tym sezonie w lidze włoskiej Zieliński w dorobku ma już pięć bramek. Mimo że po przerwie Napoli strzeliło drugiego gola, to jednak decydujący cios należał do rywali, którzy wygrali na wyjeździe 3:2 w 16. kolejce ligi włoskiej.

Rywal Legii wyszarpał wygraną w lidze. Spartak straszy mistrza Polski [WIDEO]

To kosztowna porażka, bo ekipa z Neapolu straciła pozycję lidera i spadła na trzecie miejsce w Serie A. Prowadzi Milan (38 pkt) przed Interem (37 pkt), Napoli (36 pkt) i Atalantą (34 pkt). Czy ten kwartet rozstrzygnie między sobą walkę o mistrzostwo Włoch? W poprzednim sezonie triumfował Inter Mediolan, który przerwał dominację Juventusu Turyn. Dla Napoli to drugi z rzędu mecz bez wygranej. 9 grudnia klub Polaka zagra z Leicester o awans w Lidze Europy. 12 grudnia rywalem Napoli w Serie A będzie Empoli, a tydzień później wyjazdowe starcie z Milanem.

Tak w Złotej Piłce zagłosował szef plebiscytu! Nie dostosował się do wielu. Gdzie dał Lewandowskiego?

Czy Inter obroni w tym sezonie tytuł mistrza Włoch?