Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem!

i

Autor: Twitter/UEFA Champions League Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem!

Tak w Złotej Piłce zagłosował szef plebiscytu! Nie dostosował się do wielu. Gdzie dał Lewandowskiego?

2021-12-05 7:46

W miniony poniedziałek oficjalnie okazało się, że Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki 2021. Rezultat ten może stanowić rozczarowanie, jako że mnóstwo kibiców oraz ekspertów to właśnie Polaka wskazywało w gronie faworytów do triumfu. A jak głosował Pascal Ferre, redaktor naczelny "France Football" oraz szef zabawy?

Nigdy żaden polski piłkarz nie był aż tak bliski zagrnięcia nagrody dla najlepszego gracza na świecie. Drugiemu miejscu Roberta Lewandowskiego w Złotej Piłce jeszcze większej mocy nadaje fakt, że "Lewy" okazał się najlepszym zawodnikiem z Europy. W plebiscycie przegrał wyłącznie z kapitanem Argentyny oraz gwiazdorem Paris Saint-Germain, Leo Messim. Sporo osób przyjęło taki rezultat jako rozczarowanie, które nie powinno mieć miejsca.

ZOBACZ TEŻ: Robert Lewandowski bohaterem "Der Klassiker"! Bayern wygrywa z Borussią na szczycie Bundesligi po fantastycznym meczu

Jeżeli weźmiemy pod uwagę jak rozłożyły się głosy, Lewandowski zatriumfował w Europie. To wskazania z pozostałych kontynentów sprawiły, że ostatecznie nieco wyprzedził go Messi. Jak głosował natomiast Pascal Ferre, redaktor naczelny "France Football"? W ujawnionych wynikach widzimy, że nie zgodził się z większością i na pierwszym miejscu wskazał Roberta Lewandowskiego. Dopiero dalej Leo Messiego, a piątkę skompletowali Karim Benzema, Jorginho oraz Kylian Mbappe.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zdobędzie jeszcze Złotą Piłkę?

Robertowi Lewandowskiemu nie pozostaje nic innego jak tylko zakasać rękawy do pracy i powalczyć o Złotą Piłkę 2022. Okres poprzedzający kolejną galę rozpoczął doskonale, bo od strzelenia dwóch bramek Borussii Dortmund, co pozwoliło jego Bayernowi Monachium zatriumfować nad odwiecznym rywalem 3:2. Po końcowym gwizdku piłkarz przyznał, że myśli o nagrodzie nie dało się całkowicie odciąć i nie były one do końca pozytywne.

Alicja Tchórz dalej w formie. Teraz zdobywa medale na MP
Najnowsze