Uważaj, co piszesz na Instagramie. Możesz dostać zakaz stadionowy na trzy lata!

2019-10-10 17:36 MSo
Instagram
Autor: AP Instagram

Media społecznościowe to bardzo popularna forma promocji swojej osoby - również dla sportowców. Niestety, w sieci spotkać można nie tylko swoich fanów, ale również bardzo liczne grono hejterów. Bardzo boleśnie o skutkach ataków na piłkarza przekonał się jeden z "kibiców", który atakował go w skandalicznych słowach. Efekt? Nie pojawi się już na stadionie przez najbliższe trzy lata.

W ostatnich tygodniach problem rasizmu we włoskiej piłce wybuchnął ze zdwojoną siłą. Skandaliczne hasła padały z trybun między innymi pod adresem nowego piłkarza Interu Mediolan, Romelu Lukaku. Co dziwniejsze, rasistowskich ataków nie potępili fani Nerazzurrich, którzy próbowali tłumaczyć, że to próba rozproszenia, a nie zachowanie nacechowane negatywnie względem samego piłkarza.

Jak informuje portal Corrieredellosport.it, Juan Jesus wściekł się po rasistowskich wpisach, które otrzymywał od jednego z kibiców. Zgłosił go do odpowiednich służb, które nie czekały zbyt długo z decyzją i postanowiły, że niesforna osoba już przez trzy najbliższe lata ani razu nie wejdzie na żaden stadion!

36-latek publikował wpisy i wysyłał prywatne wiadomości, w których był regularnie wyzywał piłkarza od małp. Mógł również przeczytać m.in. "lepiej wyglądasz w zoo" czy "cholerny szympans". Trzyletni zakaz stadionowy jest surową, ale jak najbardziej słuszną karą!

Najnowsze