Z tego podania NABIJAJĄ SIĘ wszyscy! "Najbardziej bezużyteczny no-look pass w historii"

2020-02-17 11:22 MD
Antonio Candreva, Inter Mediolan
Autor: AP Antonio Candreva z Interu Mediolan

W niedzielny wieczór na Stadio Olimpico odbył się hit kolejki Serie A. W starciu na samym szczycie tabeli Lazio pokonało Inter 2:1 (0:1) i awansowało na pozycję wicelidera ligi włoskiej, stając się aktualnie najpoważniejszym rywalem Juventusu w wyścigu o mistrzostwo Włoch. Podczas tego pojedynku doszło także do zagrania, które szybko podbiło serca fanów i obiegło cały Internet.

Na ten pojedynek fani włoskiego futbolu ostrzyli sobie zęby od dawna. Lazio w sezonie 2019/2020 spisuje się znakomicie i osiąga rezultaty wykraczające dużo ponad to, czego od niego oczekiwano. Rzymianie są niepokonani w Serie A już od końcówki września! To sprawia, że nie mogą już dłużej uciekać od kwestii walki o mistrzostwo Italii. Klasyfikacja nie kłamie - to Biancocelesti są aktualnie najgroźniejszym przeciwnikiem Bianconerich w wyścigu na samym szczycie.

By zatriumfować w tak istotnym pojedynku trzeba było wykazać się nie lada pewnością siebie. Pierwsza połowa zakończyła się sukcesem Interu, zatem w szeregach Nerazzurrich z pewnością panowało odpowiednie nastawienie. W pewnym momencie skrzydłowy mediolańczyków, Antonio Candreva, zaprezentował tak wielki luz, że aż... stał się obiektem żartów wszystkich kibiców. Wszystko przez no-look pass przy narożniku boiska do partnera, który był oddalony raptem o kilka metrów, bez żadnej presji rywali.

Jak napisali internauci pod zamieszczonym, to prawdopodobnie "najbardziej bezużytyczne podanie bez patrzenia na partnera w historii". Po zmianie stron boiska w szeregach Interu było już znacznie mniej pewności siebie, o czym świadczy utrata dwóch bramek i w efekcie bolesna porażka 1:2.

Najnowsze