Jerzy Janowicz, Puchar Davisa

Autor: Tomasz Radzik Jerzy Janowicz

Janowicz - Gabaszwili, wynik 6:4, 6:4. Jerzyk czeka na mecz z chłopakiem Szarapowej

2014-08-12 10:49

Jerzy Janowicz - Tejmuraz Gabaszwili 6:4, 6:4. Polski tenisista w obiecującym stylu pokonał pochodzącego z Gruzji Rosjanina. Znów trochę się ze swoimi kibicami podroczył podwójnymi błędami serwisowymi, ale w jego grze było wystarczająco dużo jakości, żeby awansować do II rundy turnieju ATP w Cincinnati. Czeka w niej już na niego Bułgar Grigor Dimitrow, ukochany słynnej Marii Szarapowej. Gwizdek24.pl przeprowadził relację na żywo z wygranego przez Janowicza meczu. Zapraszamy do lektury.

Halowe Mistrzostwa Europy: finały 2.03

Witamy w relacji na żywo z sobotnich finałów Halowych Mistrzostw Europy. Początek rywalizacji o medale w Glasgow około godziny 19:00!

21:50 60 metrów mężczyzn - finał

O medale powalczy dzisiaj na pewno czterech reprezentantów Polski: Justyna Święty-Ersetic (400 metrów), Sylwester Bednarek (skok wzwyż) oraz tyczkarze - Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.

Jeśli przebrną półfinały, to o medal rywalizować mogą również sprinterzy: Ewa Swoboda i Remigiusz Olszewski w biegu na 60 metrów.

Rozpoczął się finał skoku wzwyż. O medal walczy reprezentant Polski, Sylwester Bednarek.

Sylwester Bednarek pokonał wysokość 218 cm w drugiej próbie, podobnie jak reprezentujący Niemcy Mateusz Przybyłko. Pozostali zawodnicy zaliczyli tę wysokość przy pierwszym podejściu.

Rozpoczyna się konkurs skoku o tyczce. Wśród zawodników mamy dwóch Polaków, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego.

Skok o tyczce: Paweł Wojciechowski pewnie pokonuje 5,30 w pierwszej próbie.

Skow wzwyż: Sylwester Bednarek zaliczył wysokość 2,22 m.

Skok o tyczce: Wojciechowski zaliczył wysokość 5,45.

Skok o tyczce: Piotr Lisek pewnie zalicza pierwszą wysokość, 5,45 m.

Skok wzwyż: Sylwester Bednarek odpadł niestety z rywalizacji dość wcześnie. Polak nie poradził sobie z wysokością 2,26 m.

Skok o tyczce: Paweł Wojciechowski w pierwszej próbie pokonał wysokość 5,55 m.

Za chwilę odbędzie się półfinał biegu na 60 metrów. O awans powalczy w nim Ewa Swoboda. Do finału awansują dwie najlepsze zawodniczki w półfinałach i dwie z najlepszymi czasami ze wszystkich biegów.

Bieg na 60 metrów kobiet: Znakomity start Ewy Swobody. Polka wygrała swój bieg z wynikiem 7,11 sekundy i awansowała do finału!

Skok wzwyż: Włoch Gianmarco Tamberi został halowym mistrzem Europy! Drugie miejsce wspólnie zajęli Andrij Procenko (Ukraina) i Konstandinos Baniotis (Grecja).

Skok o tyczce: Piotr Lisek nie ma problemu z pokonaniem wysokości 5,65 m.

Skok o tyczce: Paweł Wojciechowski strącił po raz drugi poprzeczkę na wysokości 5,65 m. Polak jest w trudnej sytuacji.

Skok o tyczce: Brawa dla Wojciechowskiego! Polak w trzeciej próbie zaliczył 5,65 metra i nadal pozostaje w grze.

Skok o tyczce: Wojciechowski i Lisek zaliczają wysokość 5,75 metra! Polacy w tej chwili prowadzą w klasyfikacji!

Skok o tyczce: Możemy być pewni już dwóch medali Polaków, bowiem w rywalizacji oprócz Liska i Wojciechowskiego został tylko Szwed Melker Svard Jacobsson.

Paweł Wojciechowski zaliczył 5,80 m w pierwszej próbie!

Lisek i Wojciechowski zaliczyli 5,80 metra w pierwszych próbach!

Jacobsson od razu podszedł do wysokości 5,85 ale strącił. Chwilę po nim próby na tej wysokości nie zaliczył także Wojciechowski.  Szwed Melker Svard Jacobsson musiał zaatakować 5,85, ale sobie nie poradził i było już oczywiste, że walka o złoto rozegra się między Polakami. Lisek pokonał 5,85, natomiast Wojciechowski po pierwszej nieudanej próbie na tej wysokości postawił wszystko na jedną kartę i w kolejnej próbie zaliczył 5,90, co dało mu złoty medal.

Piotr Lisek zaliczył 5,85 metra i jest o krok od złota!

Wojciechowski puścił dalsze próby na 5,85 i próbuje pokonać 5,90. Pierwsza próba jednak nieudana.

Lisek w pierwszej próbie także nie zaliczył 5,90.

Przed nami finał biegu na 400 metrów kobiet, a w nim Justyna Święty-Ersetic.

Finał 400 metrów kobiet: Justyna Święty-Ersetic zajęła ostatnie szóste miejsce w finale. Złoty medal wywalczyła Lea Sprunger.

Skok o tyczce: Co tu się dzieje! Niesamowita walka Polaków o złoty medal! Wojciechowski zaliczył właśnie 5,90, bijąc swój halowy rekord życiowy. Lisek nie zaliczył pierwszej próby na tej wysokości!

Wojciechowski strącił poprzeczkę na wysokości 5,95.

Wszystko jasne! Lisek strącił poprzeczkę na wysokości 5,95 i zdobywa srebrny medal! Wojciechowski ze złotym medalem!