Dwunasty medal dla Polski. Rafał Czuper po raz drugi wywalczył srebro

2021-08-30 10:55
Rafał Czuper
Autor: Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski

Pełne szczęście było blisko. Do złota zabrakło niewiele. 33-letni Rafał Czuper po raz drugi z rzędu został wicemistrzem igrzysk paraolimpijskich w tenisie stołowym (klasa 2). Przegrał w finale 2:3 z Francuzem Fabienem Lamirault. To był dwunasty medal dla Polski w igrzyskach niepełnosprawnych w Tokio.

To był rewanż za finał paraolimpijski w Rio de Janeiro 2016. Polski pingpongista przegrał wówczas 1:3. Teraz był bliższy sukcesu. Zdobył wiele punktów popisując się efektownymi skrótami, poza zasięgiem rywala. Wygrał drugiego i czwartego seta. W piątym od początku gonił Francuza i nie dogonił go. Przegrał 9:11.

Pochodzący z miejscowości Raczki pod Suwałkami zawodnik będąc sprawnym uprawiał dawniej piłkę nożną, kickboxing, MMA i właśnie tenis stołowy. W wypadku samochodowym w roku 2008 doznał paraliżu nóg. Nie zrezygnował ze sportu i zajął się grą stołową na wózku. Startuje na ogół w klasie 2, która obejmuje sportowców dotkniętych umiarkowanym ograniczeniem ręki grającej oraz znacznym ograniczeniom ruchów tułowia i nóg.

- Tak jak w Rio cieszyłęm się ze srebra, tak teraz czuję niedosyt i to niemały – powiedział wicemistrz przed kamerą TVP.

Jego sportowy idol to Novak Djoković, a motto: „Droga do sukcesu zawsze wiedzie pod górę”. Złoty medal zdobył dotąd raz – w mistrzostwach Europy 2013. Medal światowej imprezy jeszcze na niego czeka. Ale droga pod gorę, do wierzchołka, jest już coraz krótsza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze