sztafeta mieszana 4 x 400 metrów

i

Autor: Cyfra Sport sztafeta mieszana 4 x 400 metrów

Ilu Polaków dostanie medal? Czy siedem osób dostanie medal?

2021-07-31 15:18

Reprezentacja polski do tej pory radziła sobie kiepsko na igrzyskach olimpijskich. Po 8. dniach rywalizacji mieliśmy na swoim koncie ledwie jeden medal wywalczony przez wioślarki. Wtedy jednak do rywalizacji przystąpiła nasza sztafeta mieszana 4 x 400 metrów, która wywalczyła złoty medal! Zaraz po finale padło pytanie, czy zawodnicy, którzy startowali w eliminacjach, także otrzymają medale?

Polska sztafeta mieszana 4 x 400 metrów zachwyciła kibiców i ekspertów już w biegu półfinałowym. W walce o finał nasza sztafeta w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński wywalczyła pewny awans, przy okazji pobijając rekord Europy. Wydawało się, że taki sukces pozwoli tym zawodnikom rywalizować także w finale. Okazało się jednak, że trenerzy naszej sztafety podjęli inną decyzję i wymienili aż trójkę zawodników! W finałowym biegu, który zakończył się naszym zwycięstwem widzieliśmy Karola Zalewskiego, Natalię Kaczmarek, Justynę Święty-Ersetic i Kajetana Duszyńskiego. Od razu po finale pojawiło się pytanie – czy złoto dostaną tylko ci zawodnicy, którzy biegli w finale?

Patryk Dobek: Tokio to będzie fajny sprawdzian!

Czy siedem osób dostanie medal?

Na mistrzostwach świata w Doha w 2019 roku w sztafecie 4 x 400 m kobiet złoty medal odebrało pięć Polek, ponieważ w eliminacjach i finale wystąpił nieco inny skład. Teraz zmiana dotyczyła aż trzech osób, ale na szczęście cała siódemka otrzyma medale! Choć na ceremonii zobaczymy tylko finałową czwórkę, to medale oraz premie otrzymają także zawodnicy i zawodniczki, którzy wzięli udział w eliminacjach.

Wiadomość tę potwierdził Krzysztof Kęcki, szef wyszkolenia PZLA i kierownik polskiej ekipy lekkoatletycznej w Tokio.

Kim są polscy złoci medaliści Tokio 2020? Sztafeta 4x400m SKŁAD

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze