Sztafeta mieszana 4x400 metrów IO Tokio 2020

Autor: SE/ Paweł Skraba Sztafeta mieszana 4x400 metrów IO Tokio 2020

Mamy drugi medal na Tokio 2020! Polska sztafeta wywalczyła złoty medal!

2021-07-31 16:23

Sobota 31 lipca nie zaczęła się dla Polaków najlepiej, jeśli chodzi o walkę o medale. Swoją szansę stracił Piotr Myszka, ale to nie była ostatnia szansa naszych reprezentantów na medal olimpijski tego dnia. W finale sztafety mieszanej 4 x 400 metrów Polacy byli upatrywani w roli kandydatów do medali i nadzieje naszego narodu spełniły się! Polska sztafeta zajęła pierwsze miejsce i zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich Tokio 2020!

Do tej pory igrzyska olimpijskie Tokio 2020 nie były dla Polaków udane. Jeden jedyny medal na koncie po ponad tygodniu rywalizacji to zdecydowanie mniej, niż mogliśmy oczekiwać, dlatego nadzieje Polaków przy każdej szansie medalowej były coraz większe. w sobotę 31 lipca kibice mieli prawo oczekiwać dobrego wyniku, ponieważ nasza sztafeta mieszana 4 x 400 metrów w biegu półfinałowym ustanowiła rekord Europy, wygrywając swój bieg. Obsada finałowa była bardzo mocna, ale nasi zawodnicy świetnie sobie poradzili i sięgnęli po złoty medal! Co ciekawe, skład, który awansował do finału, przed ostatnim biegiem został mocno zmieniony – w półfinale wystąpili Małgorzata Hołub-Kowalik, Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan i Dariusz Kowaluk, natomiast w finale pobiegli Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński.