Mateusz Bieniek po rozbiciu Kanady: Kluczowa była koncentracja

2021-08-01 4:19
Mateusz Bieniek
Autor: Paweł Skraba Mateusz Bieniek: Porażka z Iranem to zimny prysznic, który nam się przyda

Polscy siatkarze rozkręcają się i wygląda na to, że forma rzeczywiście przyjdzie w idealnym momencie. Biało-Czerwoni na koniec rywalizacji w grupie rozbili Kanadę 3:0 (25:15, 25:21, 25:16) i czekają już na wielką bitwę w ćwierćfinale. - Przed nami najważniejszy mecz w turnieju, do którego przygotowywaliśmy się bardzo długo i mam nadzieję, że będziemy gotowi - powiedział środkowy Mateusz Bieniek.

- Może powinniście wszystkie mecze grać o 9 rano, jak to ma tak wyglądać?

Mateusz Bieniek: Jak będziemy wygrywać 3:0, to możemy tak grać. Aczkolwiek jest to trudna pora do grania w siatkówkę. Trzeba wstać przed godz. 6 i inaczej posiłki zaplanować, ale udało nam się jakoś to mądrze zrobić.

- Co było kluczowe, żeby z taką energią wyjść na parkiet i rozbić Kanadę?

- Myślę, że koncentracja. Była na naprawdę wysokim poziomie. Wszyscy wiedzieli, co mają robić i że na stojąco tego nie wygramy. Na chwilę w drugim secie się rozluźniliśmy i zaczęły się drobne problemy, ale potem wróciliśmy do swojej gry.

- Widać było, że bawicie się grą. Czujecie się coraz pewniej?

- Na pewno coraz lepiej znamy tę halę, bo już sporo na niej meczów rozegraliśmy. Przed nami najważniejszy mecz w turnieju, do którego przygotowywaliśmy się długi czas. Mam nadzieję, że będziemy gotowi i uda nam się w tym ćwierćfinale wygrać. Nie będę się bawił w typowanie, z kim chcemy zagrać, ale na pewno będziemy uważnie śledzić, jak grają zespoły w drugiej grupie, żeby poznać dobrze następnego przeciwnika.

Tokio, Michał Chojecki

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze