Patryk Dobek

i

Autor: CyfraSport Patryk Dobek

Patryk Dobek: kim jest? Sylwetka polskiego lekkoatlety. Patryk Dobek: żona, rodzina, osiągnięcia

2021-07-15 13:09

Mnóstwo sportowców z całego świata na przełomie lipca i sierpnia odda się w Tokio walce o medale igrzysk olimpijskich. Pośród Polaków rywalizujących o te cele będzie także Patryk Dobek. Mężczyzna powalczy w biegu na 800 metrów. Kim jest Patryk Dobek? Patryk Dobek - żona, rodzina, osiągnięcia i sylwetka reprezentanta Polski na IO 2020.

Patryk Dobek należy do grona sportowców, po których polscy kibice sporo sobie obiecują. Dla biegacza pochodzącego z Kościerzyny będą to drugie igrzyska olimpijskie w karierze. Pięć lat w Rio de Janeiro nie przerbnął eliminacji do biegu na 400 metrów przez płotki. Od tego czasu odniósł jednak sporo sukcesów i w Japonii spróbuje udowodnić, że od przygody w Brazylii bardzo rozwinął się jako sportowiec. Czy urodzony na Pomorzu biegacz przwyiezie do polski medal olimpijski? Fani bardzo na to liczą!

Patryk Dobek - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

Patryk Dobek to polski lekkoatleta, który specjalizuje się w biegach na 400 metrów i na 400 metrów przez płotki. W ostatnim czasie wyspecjalizował się także w rywalizacji na średnich dystansach. Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio powalczy w rywalizacji na 800 metrów. Urodzony w 1994 roku zawodnik już jako 21-latek wywalczył w Tallinie młodzieżowe mistrzostwo Europy na 400 metrów przez płotki. Po tym, jak w ramach igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro nie przebrnął eliminacji, zgarnął m.in. złoto halowych mistrzostw Europy w Toruniu w biegu na 800 metrów. Teraz mężczyzna jest bardzo rozochocony swoją dobrą postawą i z całą pewnością w stolicy Japonii da z siebie wszystko, aby zgarnąć medal.

Patryk Dobek - żona, rodzina

Patryk Dobek jest nie tylko utalentowanym i świetnym sportowcem, ale także i znakomitym mężem. Swoją żonę, Anastazję Kaliniczenko, poślubił już jako 21-latek - w 2015 roku. W rozmowie z "Faktem" podkreślał wówczas, jak wielką rolę w jego życiu odgrywa ta kobieta. – Małżeństwo jak widać bardzo dobrze mi służy. Polecam każdemu zrobić taki krok w życiu. Żona mnie uspokaja, sprawia, że mogę się skupić tylko na bieganiu, dlatego wychodzę na start ze spokojną głową. To dla mnie bardzo ważne - opisywał wówczas lekkoatleta.

Warto dodać, że Patryk Dobek jest także żołnierzem Marynarki Wojennej RP. To pozwoliło mu startować chociażby w światowych wojskowych igrzyskach sportowych, w których z powodzeniem rywalizował w 2019 roku w Wuhan.

Kalendarz startów w biegu na 800 metrów:

  • 31.07 I runda
  • 01.08 Półfinały
  • 04.08 Finał
Zofia Klepacka o warunkach w Tokio: Warunki jak w kryminale
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze