Paweł Fajdek

i

Autor: PAP/Adam Warżawa

Paweł Fajdek: kim jest? Sylwetka polskiego lekkoatlety. Paweł Fajdek: żona, rodzina, osiągnięcia

2021-07-16 10:27

Paweł Fajdek jest jednym z tych sportowców, po których polscy kibice obiecują sobie najwięcej w kontekście nadchodzących igrzysk olimpijskch. Młociarz spróbuje wywalczyć pierwszy medal najważniejszej światowej imprezy w swojej karierze. Czy tym razem to mu się uda? Paweł Fajdek - żona, rodzina, osiągnięcia i sylwetka polskiego lekkoatlety startującego na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Paweł Fajdek od lat należy do grona najważniejszych polskich sportowców. Jego osiągnięcia mówią same za siebie. Do tej pory mężczyzna nie miał jednak szczęścia do startów w igrzyskach olimpijskich. Swoich sił próbował dwukrotnie, w 2012 roku w Londynie oraz w 2016 roku w Rio de Janeiro - w obu przypadkach nie zdołał zgarnąć medalu. Do Tokio wybiera się z jasnym zamiarem przełamania tej niekorzystnej passy i niejako ukoronowania swojej kariery, która już teraz jest niezwykle obfita w różnego rodzaju sukcesy.

Paweł Fajdek - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

Paweł Fajdek regularnie pokazuje, że należy do ścisłej światowej czołówki młociarzy. Mówi to sam fakt zgarnianych przez niego złotych medali mistrzostw świata. Lekkoatleta zdobywa je co dwa lata od 2013 roku - kolejno w Moskwie, Pekinie, Londynie i Ad-Dausze. Może pochwalić się także złotem mistrostw Europy 2016 z Amsterdamu oraz dwoma srebrami w imprezach kontynentalnych - Zurych 2014 i Berlin 2018. W tym wszystkim Pawłowi Fajdkowi zdecydowanie brakuje jednak krążka olimpijskiego. Przy swoich startach w Londynie i Rio de Janeiro nie miał szczęścia. Choć mocno wierzył w zajęcie najwyższych lokat, to ostatecznie musiał uznać wyższość rywali. W Tokio ma się to zmienić, a cel polskiego lekkoatlety jest jasny - wrócić do domu z medalem olimpijskim.

QUIZ. Paweł Fajdek bez tajemnic. Co wiesz o mistrzu świata w rzucie młotem?

Pytanie 1 z 10
Ile tytułów mistrza świata seniorów ma na swoim koncie Paweł Fajdek?

Paweł Fajdek - żona, rodzina

Paweł Fajdek cieszy się nie tylko karierą sportową na wysokim poziomie, ale także i ustabilizowanym życiem rodzinnym. Nic nie wiadomo o tym, aby znakomity polski lekkoatleta sformalizował swój związek, ale od lat może liczyć na partnerkę Sandrę. Para ma owoc swojej miłości - córeczkę Lailę. Z całą pewnością ukochane kobiety Pawła Fajdka stanowią dla niego gigantyczną motywację do osiągnięcia jak najlepszych wyników podczas nadchodzących igrzysk olimpijskich w stolicy Japonii - Tokio!

Kalendarz startów w rzucie młotem mężczyzn:

  • 02.08 KWALIFIKACJE, godz. 1:00 czasu polskiego
  • 04.08 FINAŁ, godz. 10:30 czasu polskiego
Zofia Klepacka o warunkach w Tokio: Warunki jak w kryminale
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze