Piotr Myszka

i

Autor: ANDRZEJ LANGE / SE Piotr Myszka

Piotr Myszka: kim jest? Sylwetka polskiego windsurfera Piotra Myszki: żona, rodzina, osiągnięcia

2021-07-29 13:38

Piotr Myszka jest bliski realizacji swojego wielkiego marzenia. Windsurfer, który od lat próbował zdobyć krążek olimpijski, jest bliski realizacji swojego marzenia. Miejmy nadzieję, że reprezentantowi kraju się uda i tym gestem zwieńczy swoją wielką karierę . IO Tokio: Kim jest Piotr Myszka? Sylwetka polskiego windsurfera - żona, rodzina, osiągnięcia.

Piotr Myszka to jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników, jaki weźmie udział w nadchodzących igrzyskach olimpijskich. Parę dni po starcie tokijskiej imprezy będzie on bowiem kończył 40 lat. Mimo takiego wieku sportowiec pokazuje się z dobrej strony w konfrontacji przeciwko młodszym sportowcom. Myszka, który w swoim CV ma mistrzostwa świata w klasie RS:X był bliski olimpijskiego krążka już w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Rio. Teraz szanse są jeszcze większe i reprezentant Polski zawalczy o srebro, bądź brąz. Wszyscy kibice trzymają kciuki za niezwykle doświadczonego członka kadry Biało-Czerwonych.

Piotr Myszka o straconej szansie na medal w Rio przed IO w Tokio

Piotr Myszka - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

Piotr Myszka szybko zaczął odnosić sukcesy w krajowych zawodach juniorów, a później także seniorów. Sięgał po medale Pucharu Świata (srebro w 2006 i 2010), mistrzostw Europy (srebro w 2007 i brąz w 2010). Jego największymi sukcesami były jednak z pewnością dwa złote medale mistrzostw świata z 2010 i 2016 roku. O medal igrzysk olimpijskich walczył w Rio de Janeiro pięć lat temu, jednak ostatecznie minimalnie przegrał walkę o 3. miejsce i ostatecznie skończył tuż poza podium. Teraz będzie walczył o to, aby poprawić ten wynik, mimo że 25 lipca skończy już 40 lat.

Zofia Klepacka i Piotr Myszka pokazali moc. Udany start polskich deskarzy na inaugurację MŚ

Piotr Myszka – żona Zuzanna, rodzina

Piotr Myszka swoją sytuację w życiu osobistym ma ustabilizowaną już od wielu lat. Swoją ukochaną i przyszłą żonę poznał już na studiach – z Zuzanną mieszkali w jednym akademiku. W 2020 roku Zuzanna Myszka wyznała w rozmowie portalem żeglarski.info, że ich związek obchodzi dwudziestolecie. Małżeństwo doczekało się już trójki dzieci – dwóch córek oraz syna. Piotr Myszka ma z pewnością silne wsparcie ze strony najbliższych i w zasadzie nie musi już nic nikomu udowadniać – może więc bez presji spróbować powalczyć o medal najważniejszej imprezy sportowej świata.

Szanse medalowe Polaków w IO Tokio 2020. Dobra prognoza, dużo złota!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze