Tokio 2020. Nowe wyzwanie Mateusza Kusznierewicza. Teraz trener

2021-08-02 18:09
Zsombor Berecz, wicelider olimpijskich regat klasy Finn
Autor: AP

Pięć razy startował w igrzyskach olimpijskich w klasie Finn oraz Star (w duecie z Dominikiem Życkim). Wywalczył złoty medal w Finnie w Atlancie 1996 i brązowy w Atenach 2004. W Enoshimie koło Tokio 46-letni MATEUSZ KUSZNIEREWICZ znów walczy o olimpijski medal. Tym razem jako trener węgierskiego żeglarza ZSOMBORA BERECZA, który zajmuje drugie miejsce przed ostatnim startem klasy Finn.

Współpraca Berecza i Kusznierewicza trwa już kilka lat. Odnieśli sporo wspólnych sukcesów. Ostatnie dwa czempionaty Europy klasy Finn, w Gdyni (2020) i Vilamourze w Portugalii (2021) padły ich łupem.

- On jest legendą – powiedział niedawno o swoim mentorze Zsombor Berecz (35 l.). - Myślę, że był pierwszym facetem, który sprawił, że uwierzyliśmy, że wszystko jest możliwe. Wygrał igrzyska olimpijskie w tak młodym wieku. Dla mnie stanowi inspirację. Jest bardzo dobrym trenerem, mamy bardzo dobrą komunikację i dobre relacje ze sobą. Możemy osiągnąć jeszcze więcej.

Mateusz Kusznierewicz
Autor: Piotr Kowalczyk Mateusz Kusznierewicz

We wspomnianych mistrzostwach Europy Węgier wyprzedził Brytyjczyka Gilesa Scotta (dwukrotnie drugi) i Hiszpana Joana Cardonę (trzeci i czwarty).

W regatach w Enoshimie przed podwójnie punktowanym wyścigiem medalowym liderem jest Scott – 28 pkt, przed Bereczem - 37 i Cardoną – 39. Aby wyprzedzić Scotta, podopieczny Kusznierewicza musiałby minąć metę przynajmniej pięć pozycji przed nim (mało prawdopodobne). By obronić srebro – nie może przypłynąć do mety za Cardoną.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze