Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Liga Mistrzów

Atletico Madryt pokonuje Feyenoord 3:1, dwie samobójcze bramki i mistrzowski występ

2023-11-28 23:02

W meczu, który odbył się 28 listopada 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie w Rotterdamie, drużyna Feyenoord zmierzyła się z Atletico Madryt w ramach Ligi Mistrzów UEFA Grupa E Runda 5. Wynik tego spotkania to Feyenoord 1:3 Atletico.

Poprzednie mecze Feyenoord - Atletico Madryt

W ostatnim czasie rozegrano dwa mecze między Feyenoord a Atletico Madryt. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Feijenoord w Rotterdamie w dniu 8 sierpnia 2021 roku i zakończył się wynikiem Feyenoord 2:1 Atletico Madryt. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie w dniu 4 października 2023 roku, a wynik tego spotkania to Atletico Madryt 3:2 Feyenoord. Stosunek bramek w rozegranych meczach Atletico Madryt: 4, Feyenoord: 4

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Feyenoord z Atletico Madryt zakończyła się wynikiem 1:0 dla drużyny gości. W 14. minucie doszło do niefortunnego zdarzenia, kiedy to Geertruida strzelił samobójczego gola, dając przewagę Atletico Madryt.

Na początku drugiej połowy obie drużyny dokonały zmian personalnych. W 46. minucie Ueda wszedł na boisko, zastępując Paixao w drużynie Feyenoord.

W 56. minucie Barrios zastąpił Llorente w drużynie Atletico Madryt. W 57 minucie to właśnie Atletico Madryt zdobył bramkę, kiedy Hermoso wykorzystał asystę Barriosa. Feyenoord próbował odpowiedzieć na stratę, dokonując kolejnych zmian personalnych - Lingr wszedł za Minteha w 64. minucie, a Milambo zastąpił Traunera. W 70. minucie Ivanusec wszedł na boisko, zastępując Stengsa w drużynie Feyenoord. Jednak to Atletico Madryt kontynuowało swoją dominację i w 81. minucie Gimenez niefortunnie wpakował piłkę do własnej bramki.

Mimo tego Feyenoord nie poddało się i w 77. minucie Wieffer zdobył honorową bramkę po asyście Ivanuseca. W 78. minucie Sauer wszedł na boisko, zastępując Timbera w drużynie gospodarzy. W końcowych minutach meczu Atletico Madryt dokonało kolejnych zmian personalnych - Depay wszedł za Moratę, a Niguez zastąpił de Paula w 74. minucie. W 84 minucie Correa wszedł na boisko, zastępując Koke w drużynie Atletico Madryt. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: 3:1 dla Atletico.

Gole oczekiwane 0.93 1.19

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Feyenoord rozegrał w sumie 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali 2 z nich, nie zremisowali żadnego, a przegrali 2. W sumie zdobyli 7 goli. Na swoim boisku rozegrali 2 mecze i zdobyli tam 5 goli, przy czym najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć to 3-1. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli na nich 2 gole. Średnia ilość zdobywanych przez Feyenoord goli na mecz wynosiła 1.8.

Zespół Atletico Madrid rozegrał również 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali 2 z nich, zremisowali dwa razy i nie przegrali żadnego meczu. Zdobyli w sumie aż 12 goli. Na swoim boisku rozegrali również 2 mecze i zdobyli tam aż 9 goli, przy czym najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć to imponujące 6-0. Na wyjazdach rozegrali także dwa mecze i zdobyli na nich ogółem trzy gole. Średnia ilość zdobywanych przez Atletico Madrid goli na mecz wynosiła wysokie 3.0.

Tabela Grupa E:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Atletico Madryt 3 2 0 15 6 9 11
2 Lazio 3 1 1 7 5 2 10
3 Feyenoord 2 0 3 8 8 0 6
4 Celtic 0 1 4 3 14 -11 1

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Mecz Celtiku z Feyenoord odbędzie się 13 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Celtic Park w Glasgow. Natomiast mecz Atletico Madryt z Lazio odbędzie się tego samego dnia o tej samej godzinie, czyli 13 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie w Madrycie.