Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Bayer Leverkusen pewnie pokonuje BK Hacken 2:0

2023-12-01 7:00

W dniu 30-11-2023 o godzinie 21:00 w miejscowości Göteborg na stadionie Ullevi odbył się mecz grupy Grupa H Ligi Europy pomiędzy BK Hacken a Bayerem Leverkusen. W wyniku tego spotkania: BK Hacken przegrał z Bayerem Leverkusen 0:2.

Poprzednie mecze BK Hacken - Bayer Leverkusen

W ostatnim czasie rozegrano jedno spotkanie między BK Hacken a Bayerem Leverkusen. Mecz odbył się na stadionie Bayarena w miejscowości Leverkusen w dniu 21 września 2023 roku. Wynik tego pojedynku to Bayer Leverkusen 4, BK Hacken 0.

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie wczorajszego meczu BK Hacken z Bayernem Leverkusen, który odbył się w Göteborgu, gospodarze mieli trudności z kontrolą gry. W 14 minucie to Leverkusen zdobył pierwszą bramkę, a strzelcem był Boniface po asyście Stanisić. Mimo tego, Hacken nie poddawał się i starał się odwrócić losy spotkania. Jednak w 25 minucie żółtą kartkę otrzymał Victor Okoh Boniface z drużyny Bayer Leverkusen za symulację. Wynik na koniec pierwszej połowy to Bayer Leverkusen 1 - BK Hacken 0.

W drugiej połowie wczorajszego meczu BK Hacken z Bayernem Leverkusen, który odbył się w Göteborgu, gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Bayeru Leverkusen. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, trener drużyny gości postanowił dokonać zmiany. Gracz o nazwisku Mbamba wszedł na boisko, zastępując Boniface'a. W 64 minucie kolejna zmiana w drużynie Bayeru Leverkusen - Schick wszedł na boisko, zastępując Tella. W odpowiedzi na te zmiany, trener BK Hacken dokonał dwóch zmian w 68 minucie.

Gracz Dahbo wszedł na boisko, zastępując Amane'a, a Sonko zastąpił Chilufyę. Niestety dla gospodarzy, to goście zdobyli kolejną bramkę w 74 minucie. Tym razem strzałem precyzyjnym popisał się Schick po asyście Stanisića. W dalszej części meczu obie drużyny dokonały kilku zmian personalnych. W 80 minucie Youssef wszedł na boisko za Hrsticia w drużynie BK Hacken, natomiast Hofmann i Kossounou zastąpili Hlozka i Taha w drużynie Bayeru Leverkusen.

W ostatnich minutach meczu, w 88 minucie, trener gości dokonał kolejnej zmiany. Gracz Aourir wszedł na boisko, zastępując Puertę. Niestety dla BK Hacken, nie udało im się odrobić strat i całe spotkanie zakończyło się wynikiem: BK Hacken 0, Bayer Leverkusen 2.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół BK Hacken rozegrał łącznie 9 meczów w ramach Ligi Europy, z czego 5 w fazie grupowej i 4 we wcześniejszych fazach. Wygrali 3 z tych meczów, zremisowali 1, a przegrali 5. Łącznie zdobyli 15 goli, z czego na swoim boisku strzelili ich 8. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo 5-0. Na wyjazdach rozegrali natomiast 4 mecze i zdobyli na nich 7 goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo 1-3. Średnia ilość zdobywanych przez BK Hacken goli na mecz wynosiła więc 1.7.

Zespół Bayer Leverkusen rozegrał natomiast tylko 5 meczów w ramach Ligi Europy, wszystkie w fazie grupowej. Wygrali wszystkie pięć spotkań, nie remisując ani nie przegrywając żadnego z nich. Łącznie zdobyli oni aż 14 goli, z czego na swoim boisku strzelili ich aż dziewięć. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo 5-1. Na wyjazdach rozegrali trzy mecze i zdobyli na nich 5 goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo 0-2. Średnia ilość zdobywanych przez Bayer Leverkusen goli na mecz wynosiła więc 2.8.

Tabela Grupa H:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Bayer Leverkusen 5 0 0 14 2 12 15
2 Molde 2 1 2 11 7 4 7
3 Qarabag 2 1 2 5 8 -3 7
4 BK Hacken 0 0 5 2 15 -13 0

Liga Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między BK Hacken a Bayernem Leverkusen, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy BK Hacken a Qarabagiem odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Tofiq Bəhramov Adına Respublika w Baku. Natomiast Bayern Leverkusen zmierzy się z Molde tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Bayarena w Leverkusen.