Bitwa na boisku: Granada CF - Las Palmas 1:1, dwie czerwone kartki i dramaturgia

2024-02-03 7:00

W dniu 03-02-2024 o godzinie 16:15 odbył się mecz pomiędzy Granadą CF a Las Palmas w ramach 23 kolejki La Liga. Spotkanie miało miejsce na stadionie Nuevo Los Cármenes w Granadzie. Wynik tego meczu to remis 1:1.

Poprzednie mecze Granada CF - Las Palmas

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Granadą CF a Las Palmas padło łącznie 5 goli. Pierwsze spotkanie, które odbyło się na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria dnia 26 września 2022 roku, zakończyło się wynikiem 2:0 dla Las Palmas. Drugi mecz, który miał miejsce na stadionie Nuevo Los Cármenes w Granadzie dnia 15 kwietnia 2023 roku, zakończył się wynikiem 2:1 dla Granady CF. Ostatnie spotkanie, które odbyło się na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria dnia 24 września 2023 roku, zakończyło się wynikiem 1:0 dla Las Palmas. Stosunek bramek w rozegranych meczach Granada CF: 2, Las Palmas: 4

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Granada CF z Las Palmas zakończyła się wynikiem 1:0 dla drużyny Granady. W 21 minucie zawodnik Piatkowski z drużyny Granada CF otrzymała czerwoną kartkę za faul. Również w tej samej minucie Batalla z tej samej drużyny został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. W 24 minucie doszło do zmiany w składzie drużyny Granady CF, gdzie Miquel wszedł na boisko, zastępując Melendo. W 42 minucie zawodnik o nazwisku Bruno Mendez strzelił gola dla drużyny Granady CF.

W doliczonym czasie gry, w 45+1 minucie Arezo z drużyny Granada CF została ukarany żółtą kartką za faul. Natomiast w 45+4 i 45+5 minucie Villar i Neva z tej samej drużyny oraz Ramirez z drużyny Las Palmas zostali ukarani żółtymi kartkami za niesportowe zachowanie.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Granada CF z Las Palmas, który odbył się w Granadzie, doszło do kilku istotnych wydarzeń. Na początku 46 minuty trener drużyny Granady CF zdecydował się na zmianę, wprowadzając na boisko gracza Uzuni za Arezo. Następnie w 63 minucie kolejne trzy zmiany w drużynie Granady CF - Corbeanu wszedł za Pellistri, Maouassa za Villara oraz Herrera zastąpił Perrone w drużynie Las Palmas. W tej samej minucie Pejino wszedł na boisko zastępując Munira El Haddadiego.

W 68 minucie to właśnie Pejino zdobył gola dla drużyny Las Palmas, wyrównując wynik spotkania. Niestety dla drużyny Las Palmas, już trzy minuty później Escandell otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. W 81 minucie trener drużyny Las Palmas dokonał kolejnej zmiany, wprowadzając Kabę za Ramireza. W 86 minucie żółtą kartkę otrzymał Loiodice z drużyny Las Palmas za faul. W doliczonym czasie gry (90+1 minuta) trener drużyny Las Palmas dokonał dwóch ostatnich zmian - Coco wszedł na boisko zastępując Marvina, a Gonzalez zastąpił Loiodice.

W tej samej minucie trener drużyny Granady CF wprowadził Gumbau za Honglę. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, gdzie jedynego gola dla Granady CF zdobył w pierwszej połowie, a odpowiedział na niego Pejino z drużyny Las Palmas w drugiej połowie.