piłka nożna

Autor: Bartosz Orliński / AI Piłka w bramce

Budimir strzela dwie bramki i Osasuna pokonuje Cadiz 2:0

2024-02-17 7:00

W dniu 17-02-2024 w Pampelunie na stadionie El Sadar odbył się mecz La Liga 25 kolejki pomiędzy Osasuną a Cadizem. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:15. W trakcie tego meczu Osasuna zdobyła 2 gole, natomiast Cadiz nie zdołał strzelić żadnego gola.

Poprzednie mecze Osasuna - Cadiz

W ostatnich trzech meczach między Osasuną a Cadizem zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie El Sadar w Pampelunie 20 sierpnia 2022 roku, gdzie Osasuna wygrała 2:0. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Nuevo Mirandilla w Cádiz 25 kwietnia 2023 roku, a tym razem zwyciężyła Osasuna 1:0. Ostatnie starcie również miało miejsce na stadionie Nuevo Mirandilla w Cádiz, tym razem jednak zakończyło się remisem 1:1. W sumie w tych trzech meczach padło pięć goli - trzy dla Osasuny i dwa dla Cadizu. Stosunek bramek w rozegranych meczach Cadiz: 1, Osasuna: 4

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Osasuny z Cadizem zakończyła się bezbramkowym remisem. W 24 minucie Zaldua z drużyny Cadiz otrzymał żółtą kartkę za trzymanie przeciwnika. Następnie, w 26 minucie Mojica z drużyny Osasuna została ukarany żółtą kartką za faul. W 31 minucie Lucas Pires z drużyny Cadiz również otrzymał żółtą kartkę. Na koniec pierwszej połowy, w 42 minucie Oroz z drużyny Osasuna została ukarany żółtą kartką za przewrócenie przeciwnika.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Osasuną a Cadizem, który odbył się w Pampelunie, doszło do kilku zmian personalnych w obu drużynach.

W 46 minucie zawodnik Alejo wszedł na boisko zastępując Zalduę w drużynie Cadizu. Następnie, w 60 minucie, gracz Areso zastąpił Peñę w Osasunie, a Ibanez zajął miejsce Munoza. W 63 minucie Budimir strzelił gola dla Osasuny, dając swojej drużynie prowadzenie. W odpowiedzi na to, w 65 minucie Gomez wszedł na boisko zastępując Ramosa w Cadizie, a Samassekou zajął miejsce Escalante'a. W kolejnych minutach trenerzy obu drużyn dokonali kolejnych zmian personalnych: Cruz wszedł za Mojicę (67 minuta) w Osasunie oraz Machis za Navarro (73 minuta), Guardiola za Mere (77 minuta) i Barja za Oroza (78 minuta) w Cadizie.

W 88 minucie Ibanez otrzymał żółtą kartkę za faul łokciem dla Osasuny. Na koniec meczu, w doliczonym czasie gry (90+1 minuta), Budimir strzelił drugiego gola dla Osasuny, ustalając tym samym wynik na 2:0 dla swojej drużyny. Podsumowując, mecz zakończył się wynikiem Osasuna: 2, Cadiz: 0.

Gole oczekiwane 0.91 0.53

Drużyna Osasuna przed meczem zajmowała 11. miejsce w tabeli, a do tej pory wygrała 8 meczy, zremisowała 5 i przegrała 11. Ich suma punktów wynosiła 29. Natomiast drużyna Cadiz przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, a do tej pory wygrała 2 mecze, zremisowała 11 i przegrała 11. Ich suma punktów wynosiła 17. W tym meczu Osasuna zdobyła 3 punkty, co pozwoliło im na podniesienie się w tabeli do sumy punktów wynoszącej teraz 32. Natomiast Cadiz nie zdobył żadnych punktów i ich suma pozostała na poziomie 17.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Osasuną a Cadizem, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Las Palmas z Osasuną odbędzie się 25 lutego 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria. Natomiast Cadiz zmierzy się z Celtą Vigo tego samego dnia o godzinie 14:00 na stadionie Nuevo Mirandilla w Cádiz.