Piłka na boisku

Autor: pixabay.com

Ciężko wywalczona bramka ratuje spotkanie AZ Alkmaar - Zrinjski Mostar 1:0

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku odbył się mecz pomiędzy AZ Alkmaarem a Zrinjskim Mostar w ramach grupy E Ligi Konferencji Europy. Spotkanie miało miejsce na stadionie Afas w miejscowości Alkmaar o godzinie 18:45. Wynik tego meczu to 1:0 na korzyść AZ Alkmaar.

Poprzednie mecze AZ Alkmaar - Zrinjski Mostar

W ostatnim czasie rozegrano jedno spotkanie między drużynami AZ Alkmaar i Zrinjski Mostar. Mecz odbył się na stadionie Bijeli Brijeg w miejscowości Mostar w dniu 21 września 2023 roku. Zakończył się on wynikiem Zrinjski Mostar 4 : 3 AZ Alkmaar.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu AZ Alkmaara z Zrinjski Mostar zakończyła się wynikiem 0:0. W 43 minucie doszło do zmiany w drużynie AZ Alkmaara, gdzie Alexandre Penetra wszedł na boisko, zastępując gracza o nazwisku Bazoer.

W drugiej połowie wczorajszego meczu pomiędzy AZ Alkmaar a Zrinjski Mostar padła jedna bramka, która zadecydowała o wyniku spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W 59 minucie meczu Pavlidis zdobył bramkę dla AZ Alkmaara, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0. Jednak już w kolejnej minucie doszło do zmiany w drużynie Zrinjski Mostar - Sabljić wszedł na boisko, zastępując Hrvanovića.

W 60 minucie żółtą kartkę otrzymał Matija Malekinusić z Zrinjski Mostar za faul. W 66 minucie kolejna zmiana w drużynie gości - Kis wszedł na boisko, zastępując Senicia. W 68 minucie żółtą kartkę otrzymał Alexandre Penetra z AZ Alkmaar za faul. W 81 minucie trener AZ Alkmaara dokonał dwóch zmian - Addai wszedł na boisko, zastępując van Bommela, a Kasius zastąpił Sugawarę. W 82 minucie kolejna zmiana w drużynie gospodarzy - de Wit wszedł na boisko, zastępując Mihailovića.

W odpowiedzi trener Zrinjski Mostar dokonał dwóch zmian - Balić wszedł na boisko, zastępując Bradarića, a Misić zastąpił Ćuze. W 90+4 minucie trener AZ Alkmaara dokonał ostatniej zmiany - Goudmijn wszedł na boisko, zastępując Tiago Dantasa. Cały mecz zakończył się wynikiem: AZ Alkmaar 1, Zrinjski Mostar 0.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół AZ Alkmaar rozegrał łącznie 9 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy, z czego 5 w fazie grupowej i 4 we wcześniejszych fazach. Wygrali 4 z tych meczów, zremisowali 2, a przegrali 3. Łącznie zdobyli 14 goli. Na swoim boisku rozegrali 5 meczów i strzelili tam 6 goli, przy najwyższym wyniku 2-0. Na wyjazdach rozegrali 4 mecze i zdobyli na nich 8 goli, przy najwyższym wyniku 0-1. Średnio zdobywają oni więc 1.6 gola na mecz. Zespół Zrinjski rozegrał natomiast tylko mecze w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy - dokładnie pięć spotkań.

Wygrali jedno z tych spotkań, nie odnotowując żadnych remisów, ale przegrywając cztery razy. Łącznie zdobyli pięć goli. Na swoim boisku rozegrali dwa mecze i strzelili tam pięć goli, przy najwyższym wyniku meczu wynoszącym 4-3. Na wyjazdach rozegrali trzy mecze i nie zdobyli na nich żadnego gola. Średnio zdobywają oni więc jeden gol na mecz (1.0).

Tabela Grupa E:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Aston Villa 4 0 1 11 6 5 12
2 Legia Warszawa 3 0 2 8 6 2 9
3 AZ Alkmaar 2 0 3 7 10 -3 6
4 Zrinjski Mostar 1 0 4 5 9 -4 3

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy AZ Alkmaarem a Zrinjski Mostar, możemy już teraz zapowiedzieć kolejne spotkania obydwóch drużyn. Mecz Legii Warszawa z AZ Alkmaarem odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Miejskim Legii Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Będzie to ważne starcie, które przyciągnie uwagę kibiców z obu stron. Natomiast Zrinjski Mostar zmierzy się z Astonem Villą tego samego dnia o tej samej godzinie, czyli 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45. Mecz ten zostanie rozegrany na stadionie Bijeli Brijeg w Mostarze. Oba te spotkania zapowiadają się emocjonująco i stanowią doskonałą okazję dla fanów piłki nożnej, aby wspierać swoje ulubione drużyny.