piłka nożna, bramkarz

Autor: Bartosz Orliński / AI

Cieżko wywalczona bramka rozstrzyga spotkanie Śląska Wrocław z Stalą Mielec

2024-02-16 7:00

W dniu 16-02-2024 o godzinie 20:30 na stadionie Tarczyński Arena w miejscowości Wrocław odbył się mecz pomiędzy drużynami Śląsk Wrocław i Stal Mielec, będący częścią 21. kolejki Ekstraklasy. Wynik spotkania to Śląsk Wrocław 0, Stal Mielec 1.

Poprzednie mecze Śląsk Wrocław - Stal Mielec

W ostatnich trzech meczach między Śląskiem Wrocław a Stalą Mielec zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Miejskim w Mielcu, gdzie Stal Mielec wygrała 2:0. Drugi mecz miał miejsce na Tarczyńskiej Arenie we Wrocławiu, a wynik końcowy to remis 1:1. Ostatnie starcie ponownie odbyło się na stadionie Miejskim w Mielcu, gdzie Stal Mielec triumfowała 3:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Stal Mielec: 6, Śląsk Wrocław: 2

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Śląska Wrocław z Stalą Mielec zakończyła się wynikiem 0:1 na korzyść drużyny Stali Mielec. W 8 minucie zawodnik Matras z drużyny Stali Mielec otrzymał żółtą kartkę. Następnie w 30 minucie żółtą kartkę otrzymał Rafa Santos, również z drużyny Stali Mielec. Na koniec pierwszej połowy, w 45 minucie, gracz o nazwisku Shkurin strzelił gola dla drużyny Stali Mielec.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Śląska Wrocław z Stalą Mielec, który odbył się w Wrocławiu, żadna z drużyn nie zdobył gola. Od samego początku obie ekipy starały się przejąć inicjatywę i stworzyć groźne sytuacje pod bramkami przeciwnika.

W 46 minucie trener Śląska Wrocław postanowił dokonać zmiany w składzie, wprowadzając na boisko Klimalę, który zastąpił Olsena. Chwilę później, w 56 minucie to Stal Mielec dokonała zmiany - Guillaumier wszedł na boisko zastępując Rafa Santosa. W tej samej minucie trener Stali Mielec postanowił jeszcze raz skorzystać ze zmiany i na plac gry wszedł Wolkowicz, zastępując Strzalka. Obie drużyny dalej prowadziły intensywne ataki, ale bramkarze świetnie radzili sobie ze wszystkimi strzałami. W 65 minucie trener Śląska Wrocław postanowił wprowadzić do gry Zukowskiego, który zastąpił Konczkowskiego.

Kilka chwil później kolejna zmiana w drużynie gospodarzy - Ince wszedł na boisko zastępując Samiec-Talara. W 82 minucie trener Śląska Wrocław postanowił dokonać kolejnej zmiany, wprowadzając Rzuchowskiego na boisko zastępując Schwarza. W 86 minucie Klimala otrzymał żółtą kartkę za faul, co było jednym z nielicznych momentów, które przyciągnęły uwagę sędziego w drugiej połowie meczu. W ostatnich minutach spotkania trener Śląska Wrocław postanowił jeszcze raz skorzystać ze zmiany i na boisko wszedł Petrov, zastępując Nahuela. Mimo starań obu drużyn, żadna z nich nie była w stanie zdobyć gola do końca meczu.

Podsumowując całe spotkanie, wynik brzmiał: Śląsk Wrocław: 0, Stal Mielec: 1.

Procent dokładnych podań 85% 75%

Podsumowując sytuację drużyn Śląsk Wrocław i Stal Mielec, przed meczem Śląsk zajmował 2. miejsce w tabeli, natomiast Stal Mielec było na 8. miejscu. Do tej pory Śląsk wygrał 12 meczy, zremisował 5 i przegrał 3, co dało im sumę punktów wynoszącą 41. Z kolei Stal Mielec wygrała 7 meczy, zremisowała 4 i przegrała 8, co dawało im sumę punktów wynoszącą 25. W tym konkretnym meczu wygrała Stal Mielec i zdobyła dodatkowe 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualnie Śląsk Wrocław ma na swoim koncie nadal 41 punktów, a Stal Mielec zwiększył swoją liczbę punktów do 28.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Śląskiem Wrocław a Stalą Mielec, znamy już terminy kolejnych spotkań obydwu drużyn. Mecz Lecha Poznań z Śląskiem Wrocław odbędzie się 24 lutego 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Enea w Poznaniu. Natomiast mecz Stali Mielec z Rakowem Częstochowa zaplanowano na ten sam dzień, lecz o godzinie 20:00 na stadionie Miejskim w Mielcu. Będzie to kolejna okazja dla obu zespołów, aby zaprezentować swoje umiejętności i powalczyć o kolejne punkty w rozgrywkach.