piłka nożna, bramkarz

Autor: Bartosz Orliński / AI

Ciężko wywalczone dwie bramki dały upragnioną wygraną Górnika Łęczna nad GKS Tychy

2024-02-20 7:00

W dniu 20-02-2024 o godzinie 18:00 na stadionie Bogdanka Arena w Łęcznej odbył się mecz pomiędzy Górnikiem Łęczna a GKS-em Tychy w ramach 17 kolejki I Ligi. W tym spotkaniu Górnik Łęczna zdobył 2 gole, podczas gdy GKS Tychy nie zdołał strzelić żadnego gola.

Poprzednie mecze Górnik Łęczna - GKS Tychy

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Górnikiem Łęczna a GKS-em Tychy padło łącznie 11 goli. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Miejskim w Tychach w dniu 16 czerwca 2021 roku, a wynik końcowy to remis 1:1. Drugi mecz został rozegrany na stadionie Górnika w Łęcznej 1 października 2022 roku, a Górnik Łęczna wygrał 3:2. Ostatni mecz odbył się na stadionie Miejskim w Tychach 29 kwietnia 2023 roku, a GKS Tychy zwyciężył 2:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach GKS Tychy: 5, Górnik Łęczna: 5

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Górnika Łęczna z GKS-em Tychy, który odbył się w Łęcznej, gospodarze objęli prowadzenie. W 10 minucie Lukasiak strzelił gola dla Górnika Łęczna, dając swojej drużynie przewagę. W 34 minucie Zytek z GKS Tychy otrzymał żółtą kartkę za faul. Na koniec pierwszej połowy, w 45+3 minucie Mlynski z Górnika Łęczna również został ukarany żółtą kartką. Wynik po pierwszej połowie to: Górnik Łęczna 1 - 0 GKS Tychy.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Górnika Łęczna z GKS-em Tychy, który odbył się w Łęcznej, doszło do kilku zmian personalnych w obu drużynach.

W 46 minucie zawodnik Blachewicz wszedł na boisko zastępując Zyteka, a Radecki zastąpił Dijakovica. Następnie w 52 minucie Mikita wszedł na boisko zamiast Blachewicza. W 60 minucie Durmus wszedł na boisko zastępując Zyra i już w kolejnej minucie strzelił gola dla Górnika Łęczna. W 69 minucie Kurtaran wszedł na boisko zamiast Rumina, a Podlinski zastąpił Deję. W 79 minucie Szpakowski wszedł na boisko zamiast Ertlthalera, a Warchol i Zbozien zastąpili Gaskego i Grabowskiego odpowiednio dla Górnika Łęczna.

W 84 minucie Durmus otrzymał żółtą kartkę, a w doliczonym czasie gry (90+1) Roginic również został ukarany żółtą kartką. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Górnik Łęczna: 2, GKS Tychy: 0.

Przed meczem GKS Tychy zajmowała drugie miejsce w tabeli, wygrywając 12 meczy, remisując 1 i przegrywając 6. Miała na swoim koncie łącznie 37 punktów. Z kolei Górnik Łęczna znajdował się na dziesiątym miejscu, wygrywając 6 meczy, remisując 10 i przegrywając 3. Miał na swoim koncie łącznie 28 punktów. W tym konkretnym meczu Górnik Łęczna pokonał GKS Tychy i zdobył 3 punkty. Aktualnie tabela wygląda następująco: Górnik Łęczna ma teraz 31 punktów, a GKS Tychy nadal utrzymuje się na drugim miejscu z wynikiem 37 punktów.

I Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Górnika Łęczna czeka kolejne wyzwanie po rozegranym meczu z GKS-em Tychy. Ich następne starcie odbędzie się 26 lutego 2024 roku o godzinie 18:00 na stadionie Gos w Głogowie. Przeciwnikiem będzie drużyna Chrobrego Głogów. Natomiast GKS Tychy zmierzy się z Wisłą Kraków już 23 lutego 2024 roku o godzinie 20:30 na stadionie Miejskim Im. Henryka Reymana w Krakowie. To będą emocjonujące spotkania, które zapewne przyciągną uwagę kibiców obu drużyn.