piłka nożna

Autor: Bartosz Orliński / AI Piłka w bramce

Ciężko wywalczone dwie bramki i upragniona wygrana GKS Tychy nad Odrą Opole

2024-02-16 7:00

W dniu 16-02-2024 o godzinie 20:30 w miejscowości Tychy na stadionie Miejskim odbył się mecz pomiędzy GKS-em Tychy a Odrą Opole w ramach 20. kolejki I Ligi. Wynik tego spotkania to GKS Tychy 2, Odra Opole 0.

Poprzednie mecze GKS Tychy - Odra Opole

W ostatnich trzech meczach między GKS-em Tychy a Odrą Opole padło łącznie 10 goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Miejskim w Tychach dnia 9 września 2022 roku, gdzie GKS Tychy wygrał z Odrą Opole wynikiem 2:0. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Miejskim w Opolu dnia 15 kwietnia 2023 roku, gdzie Odra Opole pokonała GKS Tychy rezultatem 3:0. Ostatnie starcie odbyło się również na stadionie Miejskim w Opolu dnia 6 sierpnia 2023 roku, gdzie GKS Tychy zwyciężył nad Odrą Opole wynikiem 2:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach GKS Tychy: 4, Odra Opole: 3

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu GKS Tychy kontra Odra Opole, który odbył się w Tychach, gospodarze zdobyli dwie bramki. W 32 minucie Dijakovic strzelił gola dla GKS-u Tychy, a już minutę później Rumin podwyższył wynik na 2:0. W 41 minucie Ertlthaler z drużyny GKS Tychy otrzymał żółtą kartkę, natomiast w doliczonym czasie pierwszej połowy Piroch z Odra Opole również został ukarany żółtą kartką.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu GKS Tychy kontra Odra Opole, który odbył się w Tychach, nie padły żadne gole. Wynik z pierwszej połowy utrzymał się do końca spotkania - GKS Tychy wygrało 2:0. Pierwsze zmiany w drużynie Odry Opole nastąpiły w 46 minucie.

Gracz Hebel wszedł na boisko, zastępując Sule, a Surzyn zastąpił Antczaka. W 52 minucie Kaminski z drużyny Odra Opole otrzymała żółtą kartkę, a w 58 minucie Teclaw z GKS Tychy również został ukarany żółtą kartką. Kolejną żółtą kartkę otrzymał Spychala z drużyny Odra Opole w 62 minucie, a Spiaczek z GKS Tychy został ukarany w ten sam sposób w 70 minucie. W 72 minucie trener GKS-u Tychy dokonał dwóch zmian - Radecki wszedł na boisko, zastępując Spiaczka, a Szpakowski zastąpił Ertlthalera. W 79 minucie Purzycki z drużyny Odra Opole otrzymała żółtą kartkę.

W 80 minucie trener Odry Opole dokonał zmiany - Continella wszedł na boisko, zastępując Purzyckiego. W 84 minucie trener GKS-u Tychy dokonał dwóch zmian - Kurtaran wszedł na boisko, zastępując Zytka, a Stangret zastąpił Rumina. W 89 minucie Kurtaran z GKS Tychy otrzymał żółtą kartkę. W doliczonym czasie gry, w 90+3 minucie, trener GKS-u Tychy dokonał ostatniej zmiany - Blachewicz wszedł na boisko, zastępując Dijakovica. Natomiast w drużynie Odry Opole Kaminski wszedł na boisko, zastępując Continellę.

Mecz zakończył się wynikiem: GKS Tychy: 2, Odra Opole: 0.

Po meczu drużyna GKS Tychy utrzymała swoje drugie miejsce w tabeli, zdobywając 3 punkty i mając teraz 37 punktów. Z kolei Odra Opole, mimo porażki, utrzymała swoje szóste miejsce w tabeli, mając nadal 31 punktów.

I Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między GKS-em Tychy a Odrą Opole, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Górnika Łęcznej z GKS-em Tychy odbędzie się 20 lutego 2024 roku o godzinie 18:00 na stadionie Bogdanka Arena w Łęcznej. Natomiast mecz Podbeskidzia Bielsko-Biała z Odrą Opole zostanie rozegrany 24 lutego 2024 roku o godzinie 12:40 na stadionie Miejskim w Bielsko-Białej.