Stadion piłkarski

Autor: pixabay.com Stadion piłkarski

Ciężko wywalczone zwycięstwo Las Palmas nad Valencią 2:0

2024-02-10 7:00

W 24. kolejce La Liga, Las Palmas zmierzyło się z Valencią na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria dnia 10-02-2024 o godzinie 21:00. W tym meczu Las Palmas zdobyło 2 gole, podczas gdy Valencia nie strzeliła żadnego.

Poprzednie mecze Las Palmas - Valencia

W pierwszym meczu, który odbył się na stadionie Mestalla w Valencii 18 sierpnia 2017 roku, Valencia pokonała Las Palmas 1:0. Drugi mecz, który odbył się na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria 20 stycznia 2018 roku, zakończył się zwycięstwem Las Palmas 2:1 nad Valencią. Ostatni mecz, rozegrany na stadionie Mestalla w Valencii 18 sierpnia 2023 roku, zakończył się wynikiem 1:0 dla Valencii przeciwko Las Palmas. Stosunek bramek w rozegranych meczach Las Palmas: 2, Valencia: 3

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie meczu pomiędzy Las Palmas a Valencią w Las Palmas de Gran Canaria nie brakowało walki, jednak żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć bramki. Przerwę drużyny schodziły przy wyniku 0:0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Las Palmas z Valencią, który odbył się w Las Palmas de Gran Canaria, gospodarze zdołali zdobyć dwie bramki, nie pozwalając przeciwnikom na strzelenie żadnego gola. W 48 minucie Marmol z drużyny Las Palmas otrzymał żółtą kartkę za tripping. W 66 minucie doszło do zmiany w drużynie Valencii - Gonzalez wszedł na boisko, zastępując Amallaha. W 74 minucie kolejna zmiana w drużynie Valencii - Canos wszedł na boisko, zastępując Pereza, a Vazquez zastąpił Guerre w tej samej minucie.

W 80 minucie nastąpiła zmiana w drużynie Las Palmas - Loiodice wszedł na boisko, zastępując Perrone'a, a Moleiro zastąpił Ramireza w tej samej minucie. W 83 minucie Cardona wszedł na boisko, zastępując Munira El Haddadiego w drużynie Las Palmas. W 86 minucie Mari wszedł na boisko, zastępując Duro w drużynie Valencii. W 89 minucie Alex Suarez strzelił gola dla Las Palmas, podnosząc wynik na 1:0 dla gospodarzy. W doliczonym czasie gry, w 90+5 minucie Cardona zdobył drugiego gola dla Las Palmas, ustalając wynik na 2:0 dla swojej drużyny.

W 90+6 minucie Cardona otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Las Palmas 2, Valencia 0.

Pomeczowe podsumowanie

Po meczu drużyna Las Palmas zdobyła 3 punkty, co sprawia, że ich suma punktów wynosi teraz 35. Drużyna Valencia przed meczem zajmowała 8 miejsce w tabeli i miała na swoim koncie 35 punktów. Do tej pory wygrali 10 meczy, zremisowali 5 i przegrali 8. Natomiast drużyna Las Palmas przed meczem zajmowała 9 miejsce w tabeli i miała na swoim koncie 32 punkty. Do tej pory wygrali 9 meczy, zremisowali 5 i przegrali 9. Po dodaniu zdobytych w tym meczu punktów, aktualnie obie drużyny mają po równo - po 35 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Las Palmas a Valencią, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Atletico Madryt a Las Palmas odbędzie się 17 lutego 2024 roku o godzinie 14:00 na stadionie Cívitas Metropolitano w Madrycie. Natomiast Valencia zmierzy się z Sevillą tego samego dnia o godzinie 21:00 na stadionie Mestalla w Valencii. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć kolejne punkty w rozgrywkach.