Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Czerwona kartka dla Garcii i ciężko wywalczona bramka ratuje spotkanie Barcelona - Osasuna 1:0

2024-01-31 7:00

W dniu 31-01-2024 o godzinie 19:00 na stadionie Olímpic Lluís Companys w Barcelonie odbył się mecz La Liga 20 kolejki pomiędzy Barceloną a Osasuną. W tym spotkaniu Barcelona zdobyła 1 gola, a Osasuna nie strzeliła żadnego.

Poprzednie mecze Barcelona - Osasuna

Barcelona i Osasuna rozegrały trzy ostatnie mecze. Pierwszy z nich odbył się na stadionie Spotify Camp Nou w Barcelonie 2 maja 2023 roku. Barcelona wygrała ten mecz 1:0. Drugi mecz odbył się na stadionie El Sadar w Pampelunie 3 września 2023 roku. Tym razem to Barcelona zwyciężyła, zdobywając dwa gole, a Osasuna tylko jeden. Ostatni mecz został rozegrany na stadionie Al Awal Park At King Saud University w Riyadhzie 11 stycznia 2024 roku. Barcelona ponownie wygrała ten pojedynek, tym razem wynikiem 2:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Barcelona: 5, Osasuna: 1

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Barcelona kontra Osasuna, który odbył się w Barcelonie, Barcelona nie zdołała zdobyć żadnej bramki, podobnie jak drużyna Osasuna. W 7 minucie doszło do zmiany w drużynie Barcelony - Lopez wszedł na boisko, zastępując Torresa. W 16 minucie zawodnik Garcia z drużyny Osasuna otrzymała żółtą kartkę za tripping.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Barcelona zmierzyła się z Osasuną. Po pierwszej połowie, w której żadna z drużyn nie zdobył gola, obie ekipy weszły na boisko z większą determinacją. W 53 minucie zawodnik Barcelony, Pedri, otrzymał żółtą kartkę za brutalność.

To było ostrzeżenie dla piłkarza, który musiał być bardziej ostrożny w dalszej części spotkania. W 62 minucie trener Barcelony dokonał zmiany personalnej. Na boisku pojawił się Vitor Roque, który zastąpił Lopeza. Była to próba wprowadzenia świeżej krwi do drużyny i odmienienia losów meczu. I to właśnie Vitor Roque okazał się bohaterem spotkania.

W 63 minucie strzelił on jedynego gola dla Barcelony, dając swojej drużynie prowadzenie. W 67 minucie zawodnik Osasuny, Garcia, został ukarany czerwoną kartką za faul trzymający przeciwnika. To było duże osłabienie dla gości, którzy musieli kontynuować grę w dziesiątkę. Trener Osasuny postanowił odpowiedzieć na tę sytuację i dokonać trzech zmian personalnych w 68 minucie. Brasanac wszedł na boisko zastępując Oroza, a Garcia zastąpił Arnaiza.

Dodatkowo, Garcia zastąpił Budimira. W 77 minucie trener Barcelony dokonał kolejnej zmiany. Romeu wszedł na boisko, zastępując Pedriego. Była to próba wzmocnienia defensywy i utrzymania wyniku. W 83 minucie trener Osasuny dokonał dwóch zmian personalnych.

Barja wszedł na boisko, zastępując Moncayolę, a Ibanez zastąpił Torro. Mecz zakończył się wynikiem Barcelona: 1, Osasuna: 0. Drużyna gospodarzy odniosła zwycięstwo dzięki golu strzelonemu przez Vitora Roque w drugiej połowie spotkania.

Gole oczekiwane 2.25 0.96

Barcelona przed meczem zajmowała 4. miejsce w tabeli, a do tej pory wygrała 13 meczy, zremisowała 5 meczy i przegrała 3 mecze. Suma ich punktów wynosiła 44. Po wygranej w tym meczu zdobyli dodatkowe 3 punkty, co daje im aktualnie 47 punktów. Osasuna natomiast zajmowała przed meczem 12. miejsce w tabeli. Do tej pory wygrali 7 meczy, zremisowali 5 meczy i przegrali 9 mecze. Suma ich punktów wynosiła 26 i nie zdobyli żadnych punktów w tym konkretnym spotkaniu. Podsumowując, Barcelona po wygranej zdobyła kolejne trzy punkty i aktualnie ma na swoim koncie 47 punktów, natomiast Osasuna nie zdobyła żadnych punktów i nadal posiada na swoim koncie dotychczasowe 26 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Barceloną a Osasuną, kolejne spotkania obydwóch zespołów zostały ustalone. Mecz pomiędzy Deportivo Alaves a Barceloną odbędzie się 3 lutego 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Mendizorroza w Vitoria-Gasteiz. Natomiast Osasuna zmierzy się z Celtą Vigo dzień później, czyli 4 lutego 2024 roku o godzinie 16:15 na stadionie El Sadar w Pampelunie.