piłka nozna

Autor: Bartosz Orliński / AI Radość po zdobyciu bramki

Dominacja AC Milanu nad Rennes, Loftus-Cheek dwukrotnie trafiał do bramki

2024-02-15 7:00

AC Milan wygrał mecz z Rennes w ramach rundy play-off Ligi Europy. Spotkanie odbyło się 15-02-2024 o godzinie 21:00 na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie. AC Milan zdobyło 3 gole, podczas gdy Rennes nie strzeliło żadnego gola.

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu AC Milan z Rennes, który odbył się w Mediolanie, gospodarze objęli prowadzenie. W 32 minucie Loftus-Cheek strzelił bramkę dla drużyny AC Milanu, dając im przewagę 1:0 nad Rennes.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu AC Milan z Rennes, który odbył się w Mediolanie, gospodarze zdołali zdobyć kolejne dwa gole. W 47 minucie Loftus-Cheek wpisał się na listę strzelców, podwyższając prowadzenie dla Milanu. Sześć minut później Leao dołożył kolejną bramkę dla swojej drużyny. W 62 minucie trener AC Milanu dokonał dwóch zmian - Okafor wszedł na boisko zastępując Leao, a Thiaw zastąpił Kjaera.

W odpowiedzi trener Rennes również dokonał dwóch zmian - Gouiri wszedł za Kalimuendo, a Seidu zastąpił Doue. W 75 minucie trener AC Milanu dokonał trzech zmian - Bennacer wszedł za Loftus-Cheeka, Terracciano zastąpił Florenziego, a Adli wszedł za Pulisica w 81 minucie. Trener Rennes również dokonał trzech zmian w tej samej minucie - Blas wszedł za Matusiwa, Nagida zastąpił Truffert, a Salah Doue. W końcowej fazie meczu Nagida otrzymał żółtą kartkę za faulowanie przeciwnika w 87 minucie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: AC Milan: 3, Rennes: 0.

Pomeczowe podsumowanie

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół AC Milan dołączył niedawno do rozgrywek Ligi Europy i ich pierwszym meczem był pojedynek z zespołem Rennes. Zespół Rennes rozegrał w sumie 6 meczów w ramach Ligi Europy, z czego wygrał 4, nie zremisował ani razu i przegrał 2. Łącznie zdobyli oni 13 goli. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i strzelili tam 8 goli, a najwyższy wynik jakiego udało im się tam osiągnąć to zwycięstwo 3-0. Na wyjazdach rozegrali również 3 mecze i zdobyli na nich 5 goli, a najwyższy wynik jakiego udało im się tam osiągnąć to zwycięstwo 0-3. Średnia ilość goli zdobywanych przez Rennes na mecz wynosi 2.2.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Rennes a AC Milanem odbędzie się 22 lutego 2024 roku o godzinie 18:45. Miejsce, w którym zostanie rozegrany ten mecz, to stadion Roazhon Park w Rennes.